Terör örgütü PKK artık telefonla konuşmuyor!

Terör örgütü PKK artık  telefonla konuşmuyor!.6624
  • Giriş : 31.12.2007 / 21:48:00
  • Güncelleme : 31.12.2007 / 21:55:06

PKK'nın telsiz konuşmalarını en alt düzeye indirirken telefon konuşmalarına tamamen son verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Terör örgütü PKK'ya yönelik olarak 16 ve 22 Aralık tarihlerinde Kuzey Irak'ta bulunan kamplara yapılan hava operasyonu ardında terörist gruplar telsiz konuşmalarını en alt düzeye indirirken telefon konuşmalarına tamamen son verdi.

Terör örgütü elebaşlarının üslendiği bölgelerin telefon konuşmaları sonucu tespit edilmesi ve bu alanların yoğun şekilde bombardıman altında tutulması ardından teröristler özellikle aralarında ve Avrupa'da bulunan yandaşlarıyla yaptıkları uydu telefonu ve normal telefon görüşmelerini durdurdu. İstihbarat kaynakları elde ettikleri bilgilerde PKK'lıların Türkiye içinde ve Kuzey Irak'ta bulunan bütün teröristlerin bütün cep telefonlarını kapattığı ve uydu telefonlarını da kullanmadığı sadece önemli durumlarda elektronik posta yoluyla görüştüklerini tespit etti.

Bu arada Roj TV"deki programlara sık sık canlı telefon bağlantısıyla katılan üst düzey PKK yöneticileri bu uygulamalarına da son vererek canlı telefon bağlantısı yapmamaya başladı. 22 Aralık günü Roj TV'ye bağlanan üst düzey PKK'lının telefon görüşmesi yaptığı sırada bulunduğu noktanın Türk savaş uçakları tarafından tespit edilerek bombalanması nedeniyle bu uygulamaya da son veren PKK"lılar bant kaydı yaparak konuşmalarını internet aracılığıyla ROJ TV'ye ulaştırıp yayınlatıyor.

Dün saat 22.00 sıralarında Roj TV'de yayınlanan tartışma programında terör örgütü yöneticilerinden Mustafa Karasu'nun görüntüleri banttan yayınlandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious