Terör örgütü PKK mayın döşemeye devam ediyor

Terör örgütü PKK mayın döşemeye devam ediyor.8753
  • Giriş : 17.04.2008 / 01:24:00
  • Güncelleme : 17.04.2008 / 00:03:23

Van, Bingöl, Şırnak, ve Diyarbakır kırsalında döşenen ve amonyum nitrat destekli çok sayıda patlayıcı imha edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şırnak'ın Silopi ilçesinde de terör örgütü üyesi bir kişi yakalandı.

Genelkurmay Başkanlığı internet sitesinde yapılan açıklamada, güvenlik güçlerinin kırsal kesimde yaptığı arazi arama ve tarama sırasında Van'ın Saray ilçesi ile Şırnak kırsalında devriye yolu üzerine tuzaklanmış bir adet patlayıcı madde düzeneği bulunarak imha edildi. Bingöl'ün Genç ilçesi dağlık kesiminde ise 5 kilo amonyum nitrat kullanılarak hazırlanan patlayıcı madde bulundu.

Diyarbakır'ın Silvan kırsalında ise terör örgütü mensuplarınca 9 kilo amonyum nitrat ve 400 gram C-4 plastik patlayıcı kullanılarak hazırlanmış bir adet patlayıcı madde düzeneği ile birlikte muhtelif gıda ve yaşam malzemesi ele geçirildiği vurgulandı. Yine Şırnak merkez kırsalında arazi arama tarama faaliyetleri sırasında 15 kilo amonyum nitrat kullanılarak hazırlanmış bir patlayıcı madde düzeneği bulundu. Güvenlik güçleri tarafından bulunan patlayıcı maddelerin imha edildiği belirtildi.

Şırnak'ın Güçlükonak ilçesi dağlık arazi kesiminde, güvenlik güçlerince yapılan arama ve tarama faaliyeti esnasında, terör örgütü mensuplarınca tuzaklanmış patlayıcı madde düzeneğinin patlaması sonucu; 1 güvenlik görevlisinin yaralandığı açıklandı. Yine Şırnak'ın Silopi ilçesinde terör örgütü mensubu bir teröristin yakalandığı duyuruldu.

Güvenlik güçlerinin arazi arama ve tarama faaliyetleri sırasında Bingöl, Diyarbakır ve Şırnak kırsallarında çok sayıda muhtelif yaşam malzemesinin ele geçirildiği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious