Terör örgütü PKK yandaşları mecliste toplantı yaptı!

Terör örgütü PKK yandaşları mecliste toplantı yaptı!.15457
  • Giriş : 20.12.2007 / 17:30:00
  • Güncelleme : 20.12.2007 / 17:36:43

Terör örgütü PKK yandaşları meclise girerek basın toplantısı yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Aylardır hükümet kuramayan ve dağılma noktasına gelen Belçika parlamentosunda terör örgütü PKK yandaşları basın toplantısı yaptı.

Kırmızı bültenle aranan PKK'lı Ahmet Gülabi Dere ve eski DEP milletvekili Nizamettin Toğuç Türkiye'nin Irak'ın kuzeyine düzenlediği operasyonların durdurulması için destek istedi.

Dağılmakta olan Belçika'nın parlamentosunda terör örgütünün yan kuruluşları adına düzenlenen basın toplantısına katılanlar arasında Türkiye'nin Belçika'dan iadesini istediği, kırmızı bültenle aranan Ahmet Gülabi Dere ve Hollanda'ya iltica eden eski DEP milletvekili Nizamettin Toğuç da yer aldı.

Valon Yeşiller Partisi'nin bazı üyelerinin desteğiyle düzenlenen ve bazı Ermeni dernekleri temsilcilerinin de katıldığı basın toplantısında, “Seslerini duyurmak için yardım ve destek isteyen” terör örgütü yandaşları, “siyasi diyalog” gereğinden söz ettiler ve DTP Genel Başkanı Nurettin Demirtaş'ın tutuklanmasını eleştirdi.

Terör örgütü yandaşları, “suskun kalan ve Türkiye'ye destek veren” AB'yi ve Batı ülkelerini eleştirirken, “destek bulamamaktan” yakındı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious