Terör örgütü PKK'da çözülme sürüyor

Terör örgütü PKK'da çözülme sürüyor.7540
  • Giriş : 01.08.2008 / 18:48:00

Terör örgütünden kaçan 1 teröristin dün Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde güvenlik güçlerine teslim olduğu bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Terör örgütünden kaçan 1 teröristin dün Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde güvenlik güçlerine teslim olduğu bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde yer alan terörle mücadele olaylarına ilişkin duyuruya göre, Tunceli'nin Pertek ilçesinde de TKP-ML/TİKKO terör örgütü mensubu bir terörist, dün güvenlik güçlerince yakalandı.

Van'ın Başkale ilçesi Böğrüpek köyünde ikamet eden bir vatandaşın evine dün teröristler tarafından atılan el bombasının patlaması sonucu evde maddi zarar meydana geldi.

Ayrıca dün, Tunceli'nin Hozat ilçesinde teröristlerce tuzaklanmış 0,3 kilogram A-4 plastik patlayıcı ve 25,3 kilogram amonyum nitrat kullanılarak birbirine paralel şekilde bağlanmış 3 adet, Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesi Mezraa beldesi bölgesinde de yol kenarına teröristler tarafından tuzaklanmış piknik tüpü ile teneke kutu içerisine 0,5 kilogram A-4 plastik patlayıcı ve 7 kilogram TNT kullanılarak birbirine paralel şekilde bağlanmış 2 adet patlayıcı madde bulundu.

Güvenlik güçleri önceki gün ise Hakkari'nin Şemdinli ilçesi dağlık arazi kesiminde, teröristlerce araziye saklanmış 400 gram potasyum nitrat buldu. Bulunan patlayıcı maddeler imha edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*