Terör örgütü PKK'nın içinde Ermeni teröristler bile var!

Terör örgütü PKK'nın içinde Ermeni teröristler bile var!.18132
  • Giriş : 14.11.2007 / 21:51:00

Iğdır Valisi Saffet Karahisarlı, terör örgütü PKK'nın içinde Ermeni ve Suriye asıllıların olduğunu iddia etti

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Iğdır Valisi Saffet Karahisarlı, Şırnak'ta teröristlerle çatışmada şehit olan Piyade Komando Er Erdem Yüce'nin ailesini ziyaret etti.
Vali Karahisarlı, beraberinde Iğdır Belediye başkanı Nurettin Aras, Garnizon Komutanı Jandarma Kurmay Albay Osman Nuri erkan, 5. Hudut Alay Komutanı Albay Ahmet Çevikcan ve Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Küçük ile şehit er Yüce'nin ailesinin yaşadığı Tuzluca ilçesine bağlı İncesu köyünde kurulan taziye çadırını ziyaret etti. Şehir Yüce'nin babası Musin Yüce'ye baş sağlığı dileklerini ileten Karahisarlı, ''Şehitlik peygamberlik katıdır. Erdem Yüce 70 milyona bayrak oldu. Sizin her zaman yanınızda olacağız'' dedi.
Irak'ta yaşananlara dikkat çeken Karahisarlı, ''Komşumuz Irak'ta olanlara
bakın. Kardeşi kardeşe düşürmüşlerdir. Bizleri bölmek isteyenler var. Terör
örgütünün içinde Ermeni asıllılar var, Suriyeliler var'' dedi. Şehit babası Muhsin Yüce ise oğlunun terhisine 75 gün kala şehit olduğunu hatırlatarak, ''Oğlumun kalan askerlik görevini yapmaya hazırım'' dedi.

''...ONA BİR ŞEY OLURSA BANA DA OLUR''

Oğlu Erdem Yüce'nin şehit olmadan önceki gece kendisi telefonla aradığını
anlatan Yüce, yaşadığı olayı şöyle anlattı: ''Oğlumun sesi uzaktan geliyordu. Sesini tanıyamadım, Erdem olduğuna inanmadım. Telefonu komutanına verdi. Komutanı (Oğlunla beraberiz. Ona bir şey olursa bana da olur) dedi. İkisi de şehit oldu.''

Annesinin Türk, babasının ise Kürt asıllı olduğuna dikkat çeken Yüce,
''Şimdi bizi nasıl bölecekler? Gelsin bölsünler bakalım. Gazi oğluydum. Şimdi de şehit babası oldum'' dedi.

Şehit er Yüce'nin amcası Tuzluca Belediye Başkanı İsmet Yüce de, ''Bu
örgütün son çırpınışlarıdır. Biz Kürtüz fakat Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyız. Bu topraklarda Türk bayrağı altında yaşıyoruz. Terör örgütü ile vatansever Kürt halkını bir tutmasınlar, başka gözle bakmasınlar. Bu ayrımı yapsınlar'' diye konuştu. Şehit Yüce'nin ablası Hülya Yüce ise kardeşini en son 3 ay önce gördüklerini ifade ederek, ''Yengeme (şehit olmam için bana dua edin. Şehitlik güzel bir mertebe) demişti'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious