Terör örgütü PKK'ya karşı operasyonlar sürüyor!

  • Giriş : 03.05.2006 / 00:00:00

Güneydoğu'da terör örgütü PKK'ya karşı başlatılan operasyonlar aralıksız sürdürülüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Terör örgütü PKK'ya karşı Güneydoğu Anadolu'da başlatılan operasyonlar aralıksız sürdürülüyor. Hava şartlarının ağırlaşmasına, yüksek noktalara kar yağmasına rağmen komandoların takibi sürüyor. Sınır ötesi operasyona ilişkin söylentilerin arttığı bir dönemde bölgedeki bazı birlikler de araziye çıkarak tatbikat yapmaya başladı.

Cizre'deki tank taburuna ait 20 ye yakın tank Cizre'ye bağlı Kurtuluş Köyü mevkiinde araziye çıkarak eğitim çalışması yaptı. Tankların yanı sıra birlikte görevli askerler de arazide yapılan tatbikata katıldı.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Irak ve İran sınırında PKK'lı teröristlere yönelik başlattığı bahar operasyonu kapsamında birlikler sınırın her noktasına konuşlandı.

1999 yılından bu yana ilk kez bu kadar yoğun bir sevkıyatın yaşandığı bölgede askerler mevzilerini hazırlayıp gözlerini Irak ve İran sınırına çevirdi.

Günlerdir süren sevkıyatın ardından Hakkari'nin İran sınırındaki Yüksekova ve Şemdinli ilçesinden, Irak sınırındaki Çukurca'dan Şırnak'a kadar sınır kapatıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious