Terör örgütü PKK'yı dolandıran adam

  • Giriş : 29.07.2008 / 21:21:00

Terör örgütünün televizyon ve radyo kurması için gönderdiği paraları alarak kaçan "Mahir Welat" kod adlı Numan Uçar’ın inşaat sektörüne girdiği bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Türk Silahlı Kuvvetlerinin yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirdiği operasyonlarda büyük darbe yiyen terör örgütü PKK’nın kendi içindeki menfaat ve iktidar mücadelesi had safhaya ulaştı.

Örgüt içerisinde "yolsuzluk" iddiaları ve kaçışlar ivme kazanmaya başladı. Terör örgütünün Rusya eski sorumlularından Numan Uçar’ın, örgütten çaldığı milyon dolarlarla inşaat sektörüne girdiği ortaya çıktı. Terör örgütünün elebaşısı Abdullah Öcalan’ın Suriye’den kaçması sonrasında, Öcalan’ı önce Rusya’ya getirten, daha sonra saklayamadığı ve yakalanmasında büyük hatası olduğu kararına varılarak, örgüt tarafından ''hain" ilan edilen Numan Uçar, örgütün kendisine Rusya’da Kürt televizyonu ve radyosu kurmak için verdiği milyon dolarlarla birlikte kaçmıştı.

Uzun süre ortadan kaybolan Numan Uçar’ın, Rusya Federasyonu ve Ukrayna’dan, KDP ve KYB’ye inşaat malzemeleri pazarladığı, elde ettiği paralarla da PKK’ya alternatif bir oluşumu harekete geçirme planları içerisinde olduğu öne sürüldü. Terör örgütü üst düzey sorumlularından Duran Kalkan, terör örgütünün televizyonuna yaptığı açıklamada, mafya tarzı çalışmalarıyla ün salan Mahir Welat’ı, "ajan" ve "hain" ilan ederek, "Rusya Gizli Servisi’nin himayesine girdi. Öcalan’ın Moskova’da bulunduğu sırada Ermenistan’a giderek, burada bir Alman yetkiliyle görüştü ve Öcalan’ın yakalanmasında rol aldı. Aramızdaki mafyaları temizleyeceğiz" diye konuştu. Terör örgütünün elebaşı Abdullah Öcalan da Suriye’den kaçışının ardından, "Bana sığınacak bir kapı bulamayanlar cezalarını görecek"
diyerek, Numan Uçar’ın infaz edilmesini istemişti. "Mahir Welat" kod adlı Numan Uçar’ın, Rusya’da olduğunun ve KDP-KYB ile ticaret yaptığının ortaya çıkması sonrasında harekete geçen Murat Karayılan’ın, bir taraftan Mahir Welat’ın öldürülmesi için tetikçiler görevlendirdiği, diğer taraftan da KDP ve KYB’yi Mahir Welat ile ilişkilerini kesmeleri yönünde tehdit ettiği kaydedildi.

KANİ YILMAZ’IN YOLUNDA

Terör örgütünün Avrupa sorumlusu "Kani Yılmaz" kod adlı Faysal Dunlayıcı da, Abdullah Öcalan’a Avrupa’da sığınacak yer bulamadığı için örgüt tarafından "hain" ilan edilmişti. O dönemde terör örgütünün televizyonu için toplanan 100 milyon dolarla birlikte örgütten kaçan Kani Yılmaz, Osman Öcalan ile birlikte terör örgütü PKK’ya alternatif olarak PWD’yi (Yurtsever Demokrat Parti) kurmuştu. Kani Yılmaz, ticarete atılmayı planladığı dönemde, Murat Karayılan tarafından görevlendirilen tetikçiler tarafından otomobili havaya uçurularak feci şekilde öldürülmüştü. Yine, terör örgütü elebaşısı Abdullah Öcalan’ın kardeşi Osman Öcalan da ağabeyinin yakalanması sonrasında Murat Karayılan, Duran Kalkan ve Cemil Bayık ile liderlik mücadelesine girişmiş, başarılı olamayınca, örgüte ait yüklü miktardaki para ile birlikte aralarında Nizamettin Taş, Hıdır Yalçın, Halil Ataç, Tahsin İnanç, Selahattin Gün, Hüseyin Kaytan ve Hıdır Sarıkaya gibi örgüt üst düzey sorumlularının da bulunduğu bir grupla birlikte örgütten ayrılmıştı. Osman Öcalan daha sonra Kani Yılmaz ile birlikte PWD’yi kurmuştu.

O ŞİMDİ FIRINCI

Ancak, PKK’nın silahlı saldırıları sonrasında bu oluşumu dağıtmak zorunda kalan Osman Öcalan, evlenerek Köysancak’a yerleşti ve terör örgütünden çaldığı paralarla burada 2 fırının işletmeciliğini yapmaya başladı. Abdullah Öcalan’ın "öldürmeyin" talimatına rağmen, Murat Karayılan tarafından görevlendirilen PKK tetikçilerinin suikastlerinden kıl payı kurtulan Osman Öcalan’ın, Kani Yılmaz’ın öldürülmesi sonrasında, Murat Karayılan ve Fehman Hüseyin arasındaki güç mücadelesinde Fehman Hüseyin ile birlikte hareket ettiği öne sürülüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*