Terör örgütü TAK tehdit etti!

  • Giriş : 02.04.2006 / 00:00:00

Terör örgütü TAK, turistik bölgeleri bombalayacağı tehdidini yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İstanbul'da Kocamustafapaşa İETT otobüslerinin son durağında bir çöp konteynerinde meydana gelen 1 kişinin öldüğü ve 16 kişinin de çeşitli yerlerinden yaralandığı patlamayı üstlenen terör örgütü Kürdistan Özgürlük Şahinleri (TAK), şimdi de turistik bölgeleri bombalayacağını duyurdu.
Medya kuruluşlarına saldıracağını duyuran terör örgütü TAK, internet sitelerinde yayınladıkları bir bildiri ile yabancı turistlerin Türkiye'ye gelmemesi uyarısında bulundu. Türkiye'nin güvenlikli bir ülke olmadığını iddia eden TAK, turizm şirketleri, oteller, dinlenme tesisleri ve seyahat firmalarına yönelik eylem yapacaklarını vurguladı.

Örgüt 'www.teyrebaz.com' adresinden yaptığı açıklamada, "2005 yılında Çeşme'de gerçekleştirdiğimiz eylem dışında herhangi bir eylemimiz olmamıştır. Bu konuda elimizden geldiğince uyarı eylemleri yaparak Türkiye'de tatil yapmak isteyen turistlere mesajlar vermeye çalıştık. Yabancı turistlerin Türkiye'ye gelmemesi uyarısında bulunduk. Türkiye'deki turizm bölgelerine saldırı gerçekleştireceğiz. Bu açıklamamızdan sonra Türkiye'deki yerli ve yabancı turizm şirketleri, otelleri, acenta ve seyahat firmaları, dinlenme tesisleri, turizm sektöründe çalışan bütün firma ve şirketlerini hedef alacağımızı büyük bir ciddiyetle belirtiyoruz." ifadelerine yer verdi.

Türkiye'ye turist gönderecek veya göndermeyi düşünen ülkelerin hassasiyet gösterilerek tedbir almaları ve vatandaşlarını uyarmaları gerektiğini dile getiren terör örgütü TAK, Turistlerin Türkiye'ye gelmemesi ve gelmeleri halinde yaşanacak sonuçlardan sorumlu olmayacaklarını bildirdi.

TAK örgütü, bildirisinde saldırı tehdidinde bulunarak şu görüşlere yer verdi: "28 Mart'tan bu yana Diyarbakır ve Batman başta olmak üzere Kürdistan her tarafı ile Türkiye metropollerinde meşru demokratik eylemler geliştiren halkımıza yönelik içerisine girilen faşist saldırılar sonucunda içinde 3, 6, 7 yaşındaki çocuklarında bulunduğu onlarca insanımız öldürülmüş, yüzlercesi yaralanmış ve bir o kadarı da işkencelerden geçirilerek tutuklanmışlardır. Eğer Recep Tayip Erdoğan çocukları, kadınları ve herkesi vuracağız diyorsa bizde böyle yapacağız."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious