Terör örgütünden iki mesaj

Terör örgütünden iki mesaj.6912
  • Giriş : 01.11.2008 / 16:18:00
  • Güncelleme : 01.11.2008 / 16:28:11

Böken, aklını ve mantığını bütünüyle yitirmiş bir çılgın misali sağa sola saldıran terör örgütünün hain planını yazdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Halk desteğini kaybettiğini anlayan terör örgütü ve yandaşları yaptıkları eylemlerle aslında farklı yerlere ilginç mesajlar yolluyor.
İşte kanlı örgütün ve ona destek sağlayanların deli gibi sağa sola saldırmalarının altında yatan tek sebebi deşifre eden o yazı:

Son günlerde basına da yansıyan iki gelişme beni cidden tedirgin etti.

Birincisi, Adana Valisi'nin terör eylemlerine karışan çocukların ailelerine uyarı içeren mesajında, devletin evlere dağıttırdığı kömürü done olarak kullanması.

İkincisi, AK Parti'ye mensup Doğu-Güneydoğu bölgesi milletvekillerinin, yine bölgenin DTP'li vekilleriyle birlikte yemek yemesinin medyaya gizemli bir toplantı şeklinde yansıtılması.

Endişemin sebebine gelince…

***

Mart 2009'da yapılacak yerel seçimler, Türkiye'nin terörle mücadelesi konusundaki en kritik eşiklerden biri.

İktidar partisi bölgede 22 Temmuz 2007'de elde ettiği başarının bir benzerini, yerel seçimlerde de elde edebilirse, ortaya çok farklı bir tablo çıkacak.

Bizim, muhabirlerimiz ve haber kaynaklarımız vasıtasıyla bölgede gördüğümüz fotoğraf, bölge halkı tarafından tüm dünyaya resmen deklare edilmiş olacak:

BÖLGE İNSANI TERÖR İ-S-T-E-M-İ-Y-O-R

Bu ifadeyi bugüne kadar pek çok konuşmada, açık oturumda, haber bülteninde duyduğunuzu biliyoruz. Ancak bu gerçeğin oy sandığıyla deklerasyonunun anlamı bambaşka olacak.

***

DTP'li siyasetçiler son günlerde özellikle dini terimleri daha sık kullanıyor.

Örgütün görsel yayın organında, mütemadiyen başı örtülü hanımlar ön plana çıkarılarak, 'onların da terör örgütünü desteklediği' havası oluşturuluyor.

Terör örgütünün yönlendirmesindeki sözde imamlar mahalle mahalle dolaşıp, örgüt propagandası yapıyor.

Malum partinin medyatik isimleri, bölgede hiçbir siyasi amaç taşımaksızın sadece Allah rızası ve dökülen kardeş kanının artık durması duygu, düşüncesiyle hizmet edenlere karşı ateş püskürüyor.

***

Bu aralar terör bombaları daha bir gayzla patlatılıyor.

İntihar teşebbüsü türünden karakol baskınları yapılıyor.

Örgüt, aklını ve mantığını bütünüyle yitirmiş bir çılgın misali sağa sola saldırıyor.

Dozajı hegün artan bu saldırganlığın, günden güne erozyona uğrayan tabanı daha da fazla erittiğini görmemek için kör olması gerekiyor.

Öyleyse neden böyle davranıyorlar?

Bu sorunun cevabı çok kritik.

***

Hükümetin bölgeye yönelik -aheste de olsa- attığı demokrasi ve ekonomik kalkınma adımlarıyla halk desteğini kaybettiğini anlayan terör örgütü, farklı yerlere ilginç mesajlar yolluyor.

İlk mesaj yargıya:

"Seçimlerde zaten eriyip, gidecek partimizi halk yok etmeden siz kapatın da tabana "işte gördünüz, Türkiye'de demokratik mücadeleyle bir yere varılmıyor" diyebilelim. Kaybettiğimiz desteği yeniden kazanmaya başlayalım."

İkinci mesaj hükümete:

"Demokratik ve ekonomik reformlarla yıllar osnra azıcık nefes alan bölgeye, olağanüstü hal benzeri "hukuk özürlü" bir idareyi hakim kılın ki, biz de bu fırsatı değerlendirip yeniden dirilelim."

***

Bölgeye yönelik politikalarında pek çok eksik-gedik bulunsa da iyi niyetle hareket eden iktidar partisinin gelinen bu kritik noktanın farkında olması gerekiyor.

Ve şu dakikadan itibaren atılacak adımlarda kuyumcu hassasiyetiyle harekete etmek gerekiyor.

Hassas ve aynı zamanda kararlı, hızlı, etkili adımlar.

Önümüzdeki yerel seçimler bölge için şu veya bu partinin belediye başkanlıklarına oynadığı bir yarış olmayacak.

Belki de 30 yıldır her yeni güne, yeni acılarla uyanan çileli insanlar, 30 Mart sabahına yepyeni ümitlerle başlayacaklar.

Ne dersiniz?

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*