Terör örgütüne ağır darbe!

Terör örgütüne ağır darbe!.6624
  • Giriş : 22.12.2007 / 12:15:00
  • Güncelleme : 22.12.2007 / 14:40:29

Mersin'de PKK'nın dağ kadrosuna eleman kazandırmaya çalışan 6 kişi tutuklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bölücü terör örgütü PKK'nın çözülme sürecine girdiği ve dağ kadrosunu baskı ve tehditle eleman bulmaya çalıştığı bildirildi.

Mersin Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekiplerinin ortaklaşa düzenlediği "Kırsal-1" isimli operasyonda bölücü terör örgütü içinde faaliyet gösteren, terör örgütü adına şiddet eylemleri organize eden ve bu eylemlere katılan, örgütün yurt dışındaki kamplarına baskı ve tehditle eleman temin etmeye çalışan Firaz Yılmaz kod adlı A.B., Diroktekojin kod adlı K.E, Dijvar kod adlı E.A., D.İ. ve A.B. Mersin'de, S.K ise Erzurum'da yakalandı.

Zanlıların ev ve üstlerinde yapılan aramada, bir sahte nüfus cüzdanı, 3 cep telefonu ve sim kartı, bol miktarda örgütsel doküman ve yasaklanmış yayın ile terör örgütünü simgeleyen bez parçası ele geçirildi. Yakalanan 6 kişi, "Bölücü terör örgütü adına eylem ve faaliyetlerde bulunmak" suçundan çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, çözülme sürecine giren ve örgüte yeni eleman temin etme ihtiyacına giren bölücü terör örgütünün baskı ve tehditle yurt dışındaki kamplara zorla eleman aktarmaya çalıştığı vurgulandı. Açıklamada şöyle denildi:

"Vatandaşlarımızın çocuklar üzerindeki duyarlı yaklaşımı, Emniyet Müdürlüğümüzün sürekli ve özverili çalışmaları, terör örgütünün her türlü eylem ve emellerini sonuçsuz bırakmaktadır. Halkımızdan aldığımız güven duygusu, suç örgütlerinin tüm faaliyetlerini deşifre etmekte ve önlemede her zaman temel dayanağımız olmuştur. Olmaya da devam edecektir."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious