Terör örgütünün bombacısı öldürüldü!

Terör örgütünün bombacısı öldürüldü!.39007
  • Giriş : 16.07.2017 / 13:50:00

Hain terör örgütü PKK'nın Tunceli bombacısı olarak bilinen İskender Şahin dün gece Pülümür İlçesi'nde çıkan çatışmada ölü ele geçirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bölücü terör örgütü PKK'ya bir darbe daha vuruldu. Yol keserek öğretmen kaçıran ve şehit eden, bombacılık yapan PKK'lı terörist İskender Şahin öldürüldü.

Tunceli il Jandarma Komutanlığı'na bağlı Jandarma Özel Harekat  (JÖH) timleri, PKK'lı teröristlerin Tunceli- Erzincan karayoluna el yapımı bomba döşeyeceği istihbaratı üzerine dün gece operasyon başlattı. Pülümür'e bağlı Mutu ve Dağyolu karayolları arasında yer alan Başkalecik Köyü yakınlarında çıkan çatışmada, 10 yıldır dağda bulunan ve örgütün bombacısı olduğu belirtilen 'Seyit Rıza' kod adlı terörist İskender Şahin öldürüldü. Bölgeden kaçarak izlerini kaybettiren 3 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirilmesi için operasyon devam ederken, terör örgütü mensuplarına yardım ettikleri iddiasıyla bu sabah Başkalecik Köyü muhtarı ve eşi de gözaltına alındı.

ÖĞRETMENİ ŞEHİT EDEN KİŞİ

Operasyonda ölü ele geçirilen PKK'lı İskender Şahin'in, 16 Haziran'da Tunceli- Erzincan karayolunda yol keserek öğretmen Necmettin Yılmaz'ın kaçırılması ve şehit edilmesi ile Tunceli'de son yıllarda gerçekleştirilen, bir çok askerin şehit edilmesi ve yaralanması eylemlerini gerçekleştiren kişi olduğu belirtildi. 

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*