Terör üzerinden kimse siyaset yapmasın!

  • Giriş : 21.10.2006 / 00:00:00

Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak, terörün uluslararası bir sorun olduğunu belirterek, kimsenin terör üzerinden siyaset yapmaya hakkı olmadığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


Bakan Özak, Trabzon'da çeşitli açılışlara katıldı. İlk olarak Trabzon Göğüs Hastalıkları Hastanesi'nde yenilenen bölümlerin açılışına katılan Bakan Özak, daha sonra İl Özel İdaresi tarafından Deliklitaş mevkiinde yapılan Asfalt Plenti Tesisi'nin açılışını yaptı. Burada bir konuşma yapan Bakan Özak, AK Parti'yi eleştiren muhalefet partilerini topa tuttu. Muhalefet partilerinin terör üzerinden siyaset yapmasını tepki gösteren Özak, "Son zamanlarda özellikle terör üzerinden siyaset yapılıyor. Kimse terör üzerinden siyaset yapmasın. Terör uluslararası bir sorun, hepimizin sorunudur." dedi.

Vatanseverliğin, insanlara en iyi hizmeti sunmak olduğunu kaydeden Özak, "Tüm belediyelere eşit mesafedeyiz. Her ay siyasi parti gözetmeksizin bütün belediyelere ödemeleri adaletli bir şekilde yapılmaktadır. İşte vatanseverlilik budur. Yatırım yapmayanlar ben milliyetçim, ben vatanseverim diyor. Bunlar palavrayı bıraksınlar." diye konuştu.

Bakan Özak, "Türkiye'nin büyümesinde en önemli faktör oluşturulan güven istikrarı sayesinde yabancı yatırımların ülkemize gelmesidir. Türkiye giderek büyüyor. Türkiye AB'ye giren ülkelerin çoğundan iyi. Bunun kıymetini bilmek gerekiyor. Hedefimiz 2009'a kadar enflasyonu yüzde 4'e düşürmek. Türkiye'nin önü açık." ifadelerini kullandı.

Bakan Özak'ın konuşmalarının ardından asfaltlama tesisinin açılışına geçildi. Tesisin açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından Bakan Özak, ilk asfaltı kamyonlara yükledi.

Törende Bakan'ın Özak'ın yanısıra Trabzon Valisi Hüseyin Yavuzdemir, AK Parti Trabzon milletvekilleri, daire ve birim amirlerinin yanı sıra İl Özel İdaresi çalışanları hazır bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious