Terör yüreklerini yaktı! 2 günde kanlı teröre 4 şehit verdik

Terör yüreklerini yaktı! 2 günde kanlı teröre 4 şehit verdik.18557
  • Giriş : 18.07.2007 / 19:07:00
  • Güncelleme : 31.08.2016 / 17:03:03

Şehitler seçim telaşındaki gündem içinde sessizce son yolculuklarına uğurlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Acı yine düştüğü ocakları yaktı. Gözyaşları sel olup aktı.

Şırnak'taki çatışmada şehit düşen Piyade er Murat Tuzsuz'un memleketi Eskişehir bugün yasa büründü. Reşadiye Camii'ndeki askeri törene, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan ile AK Partili bazı vekiller de katıldı.

Şehidin anne babası cenazede güçlükle ayakta dururken, 15 yaşındaki kardeşi Metin Tuzsuz, abisinin fotografını taşıdı. Şehit Murat Tuzsuz, Kanlıpınar Şehitliği'nde toprağa verildi.

Şehitler memleketlerine uğurlandı

Bugün Hakkari'de mayın patlaması sonucu şehit düşen 2 askerimizin cenazesi de askeri törenle memleketlerine gönderilmek üzere Ankara'ya getirildi.

Jandarma Onbaşı Sefa Aslan ile Jandarma Er Serdar Şimşek yarın memleketlerinde son yolculuklarına uğurlanacaklar.

Kuzeni ile aynı kaderi paylaştı

Şehit evlerinde yine büyük bir acı var. Sefa Arslan'ın ailesi 10 yıl aradan sonra bir büyük acıyı tekrar yaşadı. Arslan'ın dayısının oğlu'nun da 1998 yılında Hakkari'de şehit düştüğü öğrenildi.

Sefa Arslan, yarın memleketi Yozgat'ın Yerköy ilçesinde düzenlenecek cenaze töreninin ardından toprağa verilecek. Baba Mustafa Arslan, oğlu ileen son 2 gün önce telefonda görüştüğünü, oğlunun 5 aylık asker olduğunu söyledi.

Terör yüreklerini yaktı

Mayın patlamasında şehit düşen Serdar Şimşek'in evinde de yas var. Şimşek'in yakınları terörü lanetledi. Şehit er yarın memleketi Sivas'ın Zara ilçesinde törenle son yolculuğuna uğurlanacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious