Teröre her kesimden lanet yağıyor

Teröre her kesimden lanet yağıyor.13820
  • Giriş : 08.10.2007 / 13:32:00
  • Güncelleme : 08.10.2007 / 13:38:50

Türk Diş Hekimleri Birliği ve Eğitim-İş' ten teröre lanet

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şırnak Gabar Dağı'nda 13 askerin teröristler tarafından pusuya düşürülerek şehit edilmesine tepkiler sürüyor.


Bazı sivil toplum kuruluşları yazılı açıklamalarla saldırıyı kınadı.

Türkiye Enerji, Su ve Gaz İşçileri Sendikasından (TES-İŞ) yapılan yazılı açıklamada, Şırnak'ta 13 askerin hayatını kaybetmesinin sendika camiasında büyük bir üzüntüye neden olduğu belirtilerek, “terörün gerçek yüzünü bir kez daha bütün acımasızlığı ile ortaya koyan insanlık dışı saldırının nefretle kınandığı” ifade edildi.

Açıklamada, teröre başvurarak kan ve gözyaşı döken, Türkiye'nin huzurunu ve güvenliğini sağlamak amacıyla görev yapan askerleri acımasızca katleden şer odaklarının, milletin ve devletin güçlü iradesi karşısında yok olacağı belirtildi.

EĞİTİM-İŞ'İN AÇIKLAMASI

Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası (Eğitim-İş) Genel Başkanı Yüksel Adıbelli ise yazılı açıklamasında, 13 askerin şehit edildiğini büyük bir üzüntü ile öğrendiğini belirterek, “alçakça” saldırıyı “şiddetle” kınadığını kaydetti.

Adıbelli, içeriden ve dışarıdan terör ve teröristlere destek veren şer odaklarına en güzel yanıtın, Türk ulusunun daima birlik ve bütünlük içerisinde olarak vereceğini belirtti. Adıbelli, hükümetten, özgürlük, demokrasi gibi değerleri gerekçe göstererek terörü destekleyenlere, besleyenlere, teröristlerle diyalog içinde olanlara karşı etkin ve kararlı bir tutum sergilenilmesini istedi.

TÜRK DİŞ HEKİMLERİ BİRLİĞİ

Türk Diş Hekimleri Birliğinden yapılan yazılı açıklamada ise “Gücün terörünü ve terörün gücünü” kendilerine siyasi rehber edinenlerin, siyasi emellerine varmak için en yüce değer olan yaşam hakkını yok ederek, korku ve panik yaratmaya çalıştıkları ifade edildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bu ülkede onuru ile özgürce, barış içerisinde yaşamak isteyenler artık susmaktan vazgeçmeli. Anadolu topraklarında yüzyıllardır birlikte yaşayan, Türkiye Cumhuriyeti'ni birlikte kuran bizler, bu kör şiddete tapanlara, şiddeti yaşamlarının, siyasi emellerinin amentüsü olarak görenlere karşı sesimizi yükseltmeliyiz.
Evimizde, sokağımızda, şehrimizde,, ülkemizde özgürlüğün, kardeşliğin, barışın ve demokrasinin egemen olduğu, insanlık değerlerinin hayatımızın ayrılmaz bir parçası olduğu Türkiye sevdamızdan asla vazgeçmeyeceğiz.”HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious