Teröre karşı omuz omuza

  • Giriş : 22.07.2006 / 00:00:00

Bakan Aksu, hükümetin terör konusunu öncelikli gündemleri arasında tuttuğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu son dönemde artış gösteren terörist saldırılar olduğunu belirterek, "Bu hainler bilmelidirler ki bu saldırılar ülkemizin bölünmez bütünlüğünü koruma konusundaki kararlılığımızdan bizi asla caydıramaz" dedi.

Bakan Aksu hükümet olarak terörü öncelikli konulardan gördüklerini hatırlatarak terörle mücadelede siyasi desteğin yanısıra vatandaş desteğinin de devam ettiğini söyledi.

1995’te bir terörist saldırı sonucu hayatını kaybeden polis memuru Şehit Şakir Tosun’un adının verildiği Yeşilköy Polis Merkezi, İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu’nun da katıldığı törenle hizmete girdi.

Açılışa katılan Bakan Aksu son dönemde terör saldırılarının arttığını şahit olduklarını belirtti. Terör konusunda hükümet olarak kararlılık içinde olduklarını anlatan Bakan Aksu "Bu hainler bilmelidirler ki bu saldırılar ülkemizin bölünmez bütünlüğünü koruma konusundaki kararlılığımızdan bizi asla caydıramaz. Terör devletimiz, hükümetimiz, bakanlığımız ve bütün güvenlik güçlerimizin her zaman üzerinde hassasiyetle durduğu birinci öncelikli konudur. Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da teröre karşı kayıtsız kalınması asla sözkonusu olamaz. Devlet ve millet olarak gereken yapılmaktadır ve yapılmaya devam edecektir. Hainler bilmelidirler ki bu saldırılar varlıklarını vatanın varlığına feda eden güvenlik kuvvetlerimizi asla yıldıramaz. Güvenlik güçlerimizin terörle mücadelesinde yanlarındayız. terörle mücadele konusunda Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bütün imkan ve kabiliyetleri seferber edilerek gereken her türlü önlemin alınması ve uygulanmasında da kararlıyız. Bundan hiç kimsenin de endişesi olmaması gerekir." şeklinde konuştu.

İstanbul Valisi Mummer Güler polis merkezine adı verilen Şakir Tosun’un eşi Halide Tosun’a hitaben polislerin hangi riskler altında çalıştıklarının bilincinde olduklarını söyleyerek "Sizi ve evladınızı bağrımıza basıyoruz" dedi.

İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah ise polisin başarılı çalışmaları için vatandaş desteğine ihtiyaç duyduğunu belirtti.

Şehit polisin eşi Halide Tosun, eşinin ölümünün üzerinden seneler geçmesine rağmen hatırlanmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Eşinin ölümünün ardından maddi manevi sorunlar yaşadıklarını ancak 4 çocuğunu yetiştirmeyi kendisine görev saydığını belirten Halide Tosun, eşinden kalan maaş ile geçimlerini sürdürdüklerini dile getirdi. Tosun, çocuklarını polis olacaklarmış gibi yetiştirdiğini de sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından Şehit Şakir Tosun Polis Merkezi İçişleri Bakanı Aksu tarafından hizmete açıldı. Açılışa Galatasaraylı futbolcular Cihan Haspolatlı, Emre Aşık ve Volkan Arslan da katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious