Teröre karşı sınır tanımayız

Teröre karşı sınır tanımayız .43906
  • Giriş : 02.11.2007 / 23:27:00
  • Güncelleme : 02.11.2007 / 23:47:48

Bakan Gönül, teröre karşı her türlü silahın kullanılacağını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, “Amacımız terörle mücadele olduğu için hiçbir sınırlama yoktur. Hiçbir silahımızın üzerinde sınırlama yoktur” dedi.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, Milli Savunma Bakanlığı bütçesi görüşüldü.

Gönül, Meclis'te kabul edilen tezkerenin icracı makamının Dışişleri Bakanlığı, Meclis'te terörle ilgili soruların birinci derece muhatabının ise İçişleri Bakanlığı olduğunu belirterek, terörle mücadele konusunda ek bütçe istenmesi halinde konunun detaylı bir şekilde görüşülebileceğini söyledi. Gönül, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin, terörle mücadelede küçük bir eşkıya grubuyla değil, dünyanın belli bir kısmıyla mücadele ettiğini kaydetti.

Soruları yanıtlayan Gönül, terör olaylarında ve sınır ötesi operasyonlarda Türkiye'nin elindeki silahları kullanıp kullanamayacağının sorulması üzerine, “Son zamanlarda geliştirilen bir konsept var; Güvenliğinizi sağlamak için nerede hareket etmeniz gerekiyorsa orada hareket edin. Bu konseptle de buna imkan verilmektedir. Kara ve hava kuvvetlerimiz, hiçbir sınırlama olmadan bu silahların kullanılması mümkün olacaktır” yanıtını verdi.

Vecdi Gönül, tezkerenin amacının, bölgeyi güvenli bir sığınak olarak kullanan terör örgütü olduğunun ifade etti. Gönül, olası bir operasyonun uluslararası hukuk kurallarına göre yapılacağını belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious