Teröre karşı yürüyüş bugün

Teröre karşı yürüyüş bugün.14974
  • Giriş : 23.06.2007 / 08:18:00
  • Güncelleme : 23.06.2007 / 08:23:46

100'den fazla sivil toplum örgütü, teröre karşı 'sessiz yürüyüş' düzenliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) ve Ulusal Sivil Toplum Kuruluşları Birliği'nin (USTKB) de aralarında bulunduğu 100'den fazla sivil toplum örgütü, bugün, teröre karşı "sessiz yürüyüş" düzenliyor. Düzenleme Komitesi yetkilileri, Perpa'dan başlayıp Çağlayan Meydanı'nda son bulacak yürüyüşe tüm vatandaşların katılması çağrısında bulundu.
Teröre lanet okumak ve şehitlere saygı göstermek amacıyla düzenlenen yürüyüş, bugün 10.30'da Piyale Paşa Bulvarı'ndaki Perpa İş Merkezi'nin alt tarafından başlayacak. Burada toplanacak olan grup daha sonra Çağlayan Meydanı'na doğru harekete geçecek.

Sloganların atılmayacağı yürüyüşte, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın konuşmalarına atıfta bulunacak olan katılımcılar, "Katile sayın, Mehmetçiğe mayın", "Kelle değil şehit o, sayın değil haydut o!" yazılı pankart ve dövizler taşıyacak.

Güzergâh değişti

Daha önceki açıklamalarda, yürüyüşün Çağlayan'dan Şişli'deki Atatürk Evi'ne kadar süreceğini açıklayan Düzenleme Komitesi, dün verdikleri bilgide bu karardan vazgeçildiğini, yürüyüşün Çağlayan Meydanı'nda son bulacağını belirtti.

İstanbul Kadın Kuruluşları Birliği Başkanı Nazan Moroğlu, yetkililerden kendilerine, Çağlayan'dan Şişli'deki Atatürk Evi'ne kadar devam eden yolun "gösteri ve yürüyüş yolu" olmadığı şeklinde uyarı geldiğini, düzenleme komitesi olarak da havaların aşırı sıcak olması ve trafiğin engellenmemesi için bu karardan vazgeçtiklerini söyledi.

Moroğlu, herkesi yürüyüşe beklediklerini söyledi. Yürüyüş nedeniyle Piyale Paşa Bulvarı'nda Çağlayan'dan Kasımpaşa istikametine giden yönün trafiğe kapatılacağını belirten Moroğlu, yürüyüşün Çağlayan Meydanı'nda saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından basın bildirisiyle sona ereceğini kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious