Teröre lanet mayınlara son

Teröre lanet mayınlara son.12152
  • Giriş : 28.10.2006 / 00:00:00

Türkiye Gaziler Vakfı'nın organize ettiği "Teröre Lanet Mayınlara Son" Mitingi Ankara Tandoğan Meydanı'nda gerçekleştirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Mitinge Anavatan Partisi, Doğru Yol Partisi, Demokratik Sol Parti, Hürriyet ve Değişim Partisi, Halkın Yükselişi Partisi, İşçi Partisi Aydınlık Türkiye Partisi, Büyük Birlik Partisi ve Sosyal Demokrat Halk Partisi destek verirken Milliyetçi Hareket Partisi'nin destek vermemesi ve temsilci göndermemesi dikkatleri çekti.

Sosyal Demokrat Halk Partisi (SHP) Genel Sekreter Yardımcısı Recai Ersoy'un konuşmasına başlaması ile birlikte Türkiye Kamu-Sen'e mensup sendikalılar Ersoy'a tepki gösterdiler. SHP'nin HADEP'le son seçimde ittifak yaptığını ve DEP ile geçmişte de ittifak yaparak DEP'lileri Meclis'e soktuğunu ifade eden Kamu-Sen'liler Ersoy'u yuhaladılar.

Grubun "Türk'üz Türkçüyüz Atatürkçüyüz" sloganları atması üzerine duruma müdahale eden Türkiye Gaziler Vakfı Başkanı Ünal İnanç "Ayıp oluyor. Biz kimiz lan. Adam gibi dinlemesini bil" şeklinde müdahale etti.

Kamu-Sen'e mensup grubun SHP'nin Türk Ceza Kanunu'nun 301. maddesinin değiştirilmesini istediğini belirterek tepkilerini devam ettirmesi üzerine İnanç, "Lan sen nereden geldin be kardeşim" diye konuştu.

Polis gazileri adına Hasan Toptaş konuşurken asker gaziler adına Serdar Çelensu da birer konuşma yaptı. Miting Gazi Hüseyin Özlük'ün seslendirdiği türküler ile sona erdi. ABD ve AB'ye tepkilerin yükseldiği mitingde "Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez" "Her Şey Vatan İçin" sloganları atıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious