'Teröre lanet' mitingleri başladı

  • Giriş : 10.10.2008 / 15:02:00

Bursa ve Adana'da teröre lanet mitingleri düzenlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki Aktütün Jandarma Karakolu'na ve Diyarbakır'da polis servis aracına terör örgütü PKK mensuplarınca düzenlenen saldırılar, Bursa ve Adana'da düzenlenen mitinglerle protesto edildi.

Bursa'nın Mudanya ilçesinde çeşitli sivil toplum örgütlerince düzenlenen "Teröre Lanet" mitingine katılan çok sayıda vatandaş,ellerinde Türk bayraklarıyla İskele Meydanı'ndan Atatürk Anıtı'na yürüdü.

İstiklal Marşı'nın okunması ve saygı duruşunda bulunulmasının ardından konuşan Mudanya Kaymakamı Adem Öztürk, Türk milletinin, canı uğruna vatanını koruyan güvenlik güçleri sayesinde huzur içinde yaşadığını belirtti.

Mitingde vatandaşlar, terör ve terör örgütünü lanetleyen sloganlar atarken, mitinge katılan şehit ve asker annelerinin gözyaşlarına hakim olamadıkları gözlendi.

Bu arada, miting sırasında Mudanya açıklarında bulunan balıkçı tekneleri ve kayıklarının da Türk bayraklarıyla süslendiği dikkat çekti.

Adana'nın Karahisarlı beldesinde çok sayıda vatandaş "Teröre Lanet" mitingi için Atatürk Parkı'nda toplandı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından, konuşmacılar, "Türk milletinin teröre karşı dimdik ayakta durduğunu göstermek, birlik ve beraberliği ortaya koymak, terör ve destekçilerine Tokat gibi cevap vermek" için toplantıyı gerçekleştirdiklerini söylediler.

Katılımcılar, daha sonra şehir merkezinde "Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez", "Bir Mehmet Ölür, Bin Mehmet Dirilir" şeklinde sloganlar atarak yürüyüş gerçekleştirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*