Teröre lanet yağıyor! Hakkari'de 20 bin kişi terörü lanetledi

Teröre lanet yağıyor! Hakkari'de 20 bin kişi terörü lanetledi.22966
  • Giriş : 01.11.2007 / 16:18:00

Terörü protesto gösterileri sürüyor. Son olarak Hakkari'de 20 bin kişi terörü protesto etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Yoğun güvenlik önlemlerin alındığı 'Teröre Lanet, Kardeşliğe Evet' mitinginde Hakkari'nin Dağlıca bölgesinde 12 askerin şehit edilmesi kınandı.

Önce yürüyüş yapan kalabalık daha sonra şehir stadındaki mitinge katıldı. Mitingde öğrencilerin ve korucuların yoğunluğu dikkat çekti.

Mitingde, 'Hepimiz Mehmediz', 'Aynı vatanda yaşıyoruz', 'Türk-Kürt kardeştir, ayrım yapan kalleştir', 'Bin yıllık kardeşlik asla yıkılmaz', 'Ordu millet el ele', 'PKK Hakkari'den elini çek' pankartları taşındı, 'Şehitler ölmez vatan bölünmez', 'Askere uzanan eller kırılsın' sloganları atıldı.

Mitingin sonunda Dağlıca'da şehit olan 12 asker için dua okundu.

Miting güzergahı değiştirildi

Özel harekat polisleri, mitingin yürüyüş kısmının yapılacağı güzergahlardaki evlerin çatılarında çevre denetimi yaptı. Güzergahta önlem alan kadın polisler, yürüyüşe katılanlarla birlikte ellerindeki Türk bayraklarını dalgalandırdı.

Bu arada, daha önce Gençlik Caddesi güzergahında yapılan 'Teröre lanet' yürüyüşünün, son anda güzergahının değiştirilmesi, 'provakatörlere karşı alınmış bir önlem' olarak nitelendirildi.

HAKKARİ'DE ÇİFTE PUSU: 12 ŞEHİT

Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Dağlıca beldesinde 21 Ekim saat 00.20'de bir askeri bölük terör örgütü PKK tarafından pusuya düşürüldü. Ağır silahlarla düzenlenen saldırıda 12 asker şehit oldu, 16 asker yaralandı. Çıkan çatışmada, 34 terörist de öldürüldü.

Öğle saatlerinde de, aynı bölgede bir düğün konvoyundaki sivil minibüse mayınlı saldırı düzenlendi. Mayının patlaması sonucu 6'sı ağır 17 kişi yaralandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious