Terörist Apo'ya 'sayın' dedi

Terörist Apo'ya 'sayın' dedi.7289
  • Giriş : 22.03.2008 / 16:01:00

Batman'da Nevruz kutlamalarına katılan DTP Batman Milletvekili Bengi Yıldız, konuşmasına "Sayın Öcalan" diye başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Nevruz dolayısıyla Batman'ın Kültür Mahallesi'ndeki alanı dolduran binlerce kişiye hitaben yaptığı konuşmada, ilginç açıklamalarda bulunan DTP Batman Milletvekili Bengi Yıldız, "Abdullah Öcalan'ın kaldığı İmralı Cezaevi, CTP raporuna göre yaşanılamaz bir yerde, 'Sayın Öcalan' insanca yaşanabilir cezaevine götürülmeli." dedi.

Yaklaşık 2 bin 500 sene önce Yunanistan'ın Atina kentinde halkın meydanlara çıkarak demokrasi ile kendi kendini yönettiğini kaydeden DTP Batman Milletvekili Bengi Yıldız, "Bugün sizlerde Yunanistan'da 2 bin 500 sene önceki gibi demokrasi için meydanlardasınız." dedi.

Halkın demokratik ve özerk Kürdistan istediğini dile getiren Yıldız, halkın 15-20 gün önce Sayın Öcalan'ın tecrit koşullarına ilişkin içinde bulunduğu ortama ilişkin gerçekleri öğrenmek istediğini söyledi.

Yıldız ayrıca, CTP raporunun çağdışı, hiçbir insanın yaşayamayacağı psikolojik bir ortamda tutulduğunu dile getirerek, "Halkımız Sayın Öcalan'ın o koşullarda insanca yaşanabileceği bir cezaevine nakledilmesini istiyor. Halkın sesine kulak verin." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious