Terörist cesedi belediye ambulansına kondu

Terörist cesedi belediye ambulansına kondu.22749
  • Giriş : 17.04.2008 / 18:16:00

Tunceli'nin Nazımiye ilçesi Dokuzkaya bölgesinde çıkan çatışmada öldürülen 11 teröristten 25 yaşındaki Fuat Tuygar'ın cenazesi, mezarlığa Küçükdikili Belediyesi'ne ait ambulansla taşındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Polis müdürleri, teröristin yakını ile Demokratik Toplum Partisi (DTP)'lilere, "Başınız sağ olsun." dedi. Polise taş atan grubu da DTP'liler engelledi.

Merkez Seyhan ilçesi Gülbahçesi Mahallesi'nde ailesinin evine getirilen 'Azad Servet' kod adlı teröristin cenazesi mezarlığa Küçükdikili Belediyesi'ne ait ambulansla götürülürken, bir grup, 'Dişe diş kana kan seninleyiz Öcalan' sloganları atıp bölücü örgütü simgeleyen sözde bayrak ve flama ile elebaşı Abdullah Öcalan'ın posterini açtı.

Çevik Kuvvet polisi, Obalar Caddesi'ne doğru yürümek isteyen grup için yolu kapattı. Bu arada, cadde üzerindeki işyerlerinin kapalı olduğu görüldü.

Polis ve gazetecilere taş atanları DTP İl Teşkilatı görevlileri, engelledi. Bir süre slogan atarak bekleyen grubun yürüyüş güzergâhı için DTP'liler devreye girdi.

DTP Eşbaşkan Yardımcısı Kamuran Yüksek, İl Başkanı Mehmet Zeki Karataş ile Küçükdikili Belediye Başkanı Leyla Güven, polis müdürlerinin yanına gelerek, cenazeyi ara sokaktan geçirip mezarlığa götürmek istediklerini söyledi. Bazı polis müdürleri, teröristin yakını ile DTP'lilere başsağlığı diledi.

Polis, ara sokakta güvenliği sağlamanın zor olacağı gerekçesiyle cenazenin buradan götürülmesine izin vermedi.

Bir polis müdürü, DTP'liler ile teröristin yakınlarını ikna için harita ile mezarlığın yerini tarif ederek, "Şayet bu güzergâh kullanılırsa yol uzar, güvenlik de sağlanmaz." dedi.

Teröristin cenazesi daha sonra bölücü sloganlar atılarak Küçükoba Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious