Terörist kendini bombayla imha ediyor

Terörist kendini bombayla imha ediyor.7540
  • Giriş : 30.08.2008 / 01:16:00
  • Güncelleme : 30.08.2008 / 00:05:22

Yakalanacağını anlayan terörist kendisini el bombasıyla imha ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bitlis Vali Vekili Harun Başıbüyük, Mutki kırsalındaki çatışmada köşeye sıkışan teröristlerin kendilerini el bombalarıyla imha ettiklerini belirterek, bu yüzden cesetlerin toplanamadığını söyledi.

5 korucunun şehit olduğu, 18 teröristin de öldürüldüğü bölgede operasyonların sürdüğünü açıklayan Başıbüyük, "Öldürülen 7 teröristin cesedi, Malatya Adli Tıp Kurumu'na, 7'si de Bitlis Devlet Hastanesi morguna götürüldü. Kendisini el bombalarıyla imha eden 4 teröristin cesedi de parçalandığı için toplanamadı." dedi.

Çıkan çatışmalarda bölge halkının korunması adına Mehmetçiğin büyük gayret gösterdiğini vurgulayan Başıbüyük, "8. Kolordu Komutanı Korgeneral Eyüp Kaptan ve 6. Mekanize Tugay Komutanı Tuğgeneral Halit Günbatar ile Alay Komutanımız operasyonları yerinde takip ettiler. Korucularımız da cansiparene görev aldılar." diye konuştu.

Başıbüyük, bölgenin güveni ve huzuru için gece gündüz demeden özveriyle çalışan güvenlik güçlerinin, bu operasyonda da büyük bir başarı elde ettiğini ifade etti.

Öte yandan, PKK'ya son yılların en büyük darbesinin vurulduğu Bitlis Mutki'deki operasyonda özel timler dağlarda kuş uçurtmuyor. Çatışmanın olduğu bölgeye yakın yerlerdeki yaylalarda yaşayan hayvan sahipleri, bölgeyi terk etmeye başladı.

Operasyonu sıcağı sıcağına yaşayan köylerdeki vatandaşlar da Mehmetçiğe moral vererek, dua ediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*