Terörist mayınları imha ediliyor

Terörist mayınları imha ediliyor.10362
  • Giriş : 28.03.2008 / 11:30:00

Baharla birlikte teröristlerin mayınlı tuzaklarında artış yaşanırken; amonyum nitrat kullanılarak hazırlanan patlayıcı tuzakları güvenlik güçleri tarafından imha ediliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Diyarbakır'ın Dicle ilçesi dağlık arazi kesiminde güvenlik güçlerince yapılan arama ve tarama faaliyeti esnasında, terör örgütü mensuplarınca tuzaklanmış 2.5 kilogram Amonyum Nitrat kullanılarak hazırlanmış patlayıcı madde düzeneği bulundu. Bulunan patlayıcı madde düzeneği imha edildi.

Terör örgütü tarafından 2008 yılı 3 aylık dönemde hazırlanan 30 patlayıcı madde ve mayın kullanma olayında teröristler 1 ton 448 kilo Amonyum / Potasyum Nitrat kullandı.

Diyarbakır'ın Kulp ilçesi dağlık arazi kesiminde güvenlik güçlerince yapılan arama ve tarama faaliyeti esnasında ise, terör örgütü mensuplarına ait bir adet BKC makineli tüfek ele geçirildi.

Şırnak Merkez ilçesi dağlık arazi kesiminde güvenlik güçlerince yapılan arama ve tarama faaliyeti esnasında da, terör örgütü mensuplarınca kullanılan bir sığınak içerisinde; 1 adet tuzaklanmış el bombası ve muhtelif gıda maddesi ele geçirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious