Terörist saldırıdan sonra bacağını kaybetti

Terörist saldırıdan sonra bacağını kaybetti.15557
  • Giriş : 24.06.2009 / 18:17:00

Bingöl'de 16 yıl önce teröristlerin saldırısı sonucu ağır yaralanan 70 yaşındaki Kamil Gören, yaşadığı dehşet dolu saatleri anlattı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bingöl'ün Karşıyaka Mahallesi'nde çocuklarının evinde büyük zorluklarla hayat mücadelesi veren 70 yaşındaki Kamil Gören'in hikayesi yürek sızlatıyor. Yenimahalle'de yaşadığı yıllarda bir akşam evine giderken teröristler tarafından rehin alınan Kamil Gören hayat hikayesini İhlas Haber Ajansı'na anlattı.

Gören, 1993 yılında evine giderken Yenimahalle'yi basan teröristlerin yolunu keserek kendisini de alıkoyduklarını söyledi.

Teröristlerin elinden kaçmaya çalışırken, bıçak ve şişlerle vücudunun çeşitli yerleri delik deşik edilen Gören, öldü sanılarak yokuştan çöpe doğru yuvarlatıldığını dile getirdi.

Gören, "Akşam saatlerinde Yenimahalle'de bulunan evime giderken teröristler önümü kesti. 6 terörist mahalle arasındaydı, 5 kişi ise mahallenin üstündeki Çamlık mevkiindeydi. Beni eve götürdüler, bir süre sonra orada bulunan bir kişi ile birlikte beni dağa taraf götürmeye çalışırken ellerim bağlı halde kaçmaya başladım. Ama teröristler beni yakaladı. Bağırıyordum, teröristler kendi aralarında 'başını keselim bağırmasın' diyorlardı. Boynumu birkaç kere bıçakladılar sonra vücudumu şişlediler. Bıçak ile boynumu kesmeye çalıştılar. Bıçak kesmeyince keskin bir şiş alarak batırmaya başladılar. Kulağımın arkasından batırdıkları bir şiş dilimin altından boğazım ve ağzımdan dışarı çıktı. Su gibi kan akmaya başladı. Yere düştüm, o esnada öldüm diye beni yokuştan aşağı çöpe doğru yuvarladılar. Daha sonra olay yerine gelen polislerle teröristler arasında çatışma çıktı. Teröristlerin grup liderleri öldürüldü, diğerleri ise kaçtı. Olay yerine gelen polis ekipleri beni hastaneye kaldırdı. Bingöl'de yapılan müdahalenin ardından Elazığ'a sevk edildim. Ameliyatın ardından 55 gün yoğun bakımda kaldım ve daha sonra yavaş yavaş düzelmeye başladım" dedi.

YANLIŞ İĞNE BACAĞINDAN ETTİ

Teröristler tarafından vücudunun çeşitli yerlerinden 16 kez şişlenen Kamil Gören, bu olayın ardından sürekli kontrol için hastanelere gitmeye başladığını söyledi. Kamil Gören, tansiyon için hastaneye giderek yapılan yanlış bir iğne ile hayatının karardığını dile getirdi. Gören, "Yine bir gün tansiyonumun düşük olması nedeniyle zamanın hastaneye gittim. Hemşireye tansiyonumun düşük olduğunu belirterek iğne yapılmasını istedim. Ancak iğne yanlışlıkla sinir damarına geldi ve üzerime oturamaz hale geldim. Acı içinde kıvrandım uzun süre, daha sonra Bingöl Devlet Hastanesi'ne oradan da Elazığ'a sevk ettiler. Elazığ'da beni muayene eden doktorlar iğnenin sinir damarına gelerek bacağımda felce neden olduğunu belirtti. Bu olayın ardından tam 5 yıl ayağımdan çektim ve sonunda sol bacağımı kestiler" şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*