Terörist saldırılar bizi yolumuzdan alıkoyamaz!

Terörist saldırılar bizi yolumuzdan alıkoyamaz!.15337
  • Giriş : 31.07.2008 / 00:46:00

İstanbul Güngören'deki terörist saldırı, yurdun çeşitli yerlerinde kınandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Amasya Üniversitesi Senatosu adına Rektör Prof. Dr. Zafer Eren tarafından yapılan yazılı açıklamada, millet olmanın onurunu duyamayanların milli birliğin gururunu hissedemeyeceği ve terörün maşası olacağı belirtildi.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

''Unutulmamalıdır ki teröristlerin hain saldırıları yüreğimizi acıtır ama bizi yolumuzdan alıkoyamaz. Güngören'de yaşamlarını yitiren aralarında Amasya'mızdan küçük Aleyna'nın da bulunduğu millet şehitlerimize Tanrı'dan rahmet, acılı aileleri ve yakınlarına baş sağlığı diliyoruz. Acınız acımızdır.''

-ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ-

Atatürk Üniversitesi Rektörlüğünden yapılan yazılı açıklamada, saldırıda 17 kişinin ölümü ve çok sayıda kişinin yaralanmasının ulusça derin üzüntüsünün yaşandığı belirtildi.

Alçakla eylemlerle toplumu korku, dehşet ve endişe saçarak kaos ortamı yaratmak isteyen bölücü odaklara dikkat çekilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Bölücü odakların asıl hedefi milli bütünlüğümüzü bozarak, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin üniter yapısını parçalamaktır. Ancak her tür zor dönemde olduğu gibi ulusumuzun birlik ve beraberlik içerisinde yumruk gibi duruşu, başta Türk Silahlı Kuvvetleri olmak üzere kahraman güvenlik güçlerimizin kararlı tutumu bu sinsi planı yine bozacaktır. Atatürk Üniversitesi olarak yürüklerimizi yakan bu menfur saldırıyı nefretle kınıyoruz.''

-BİTLİS-

Bombalı saldırı, Bitlis'teki sivil toplum örgütleri ve siyasi partiler tarafından kınandı.

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası Bitlis Şubesi Başkanı Sedat Güler, Nurullah Eren Caddesi'nde çeşitli sivil toplum örgütleri ve siyasi partiler adına yaptığı basın açıklamasında, saldırının insanlığa karşı gerçekleştirilen katliam olduğunu ve olayı nefretle kınadıklarını söyledi.

Her zamankinden daha fazla iç barışa ve dayanışmaya ihtiyaç duyulduğunu ifade eden Güler, ''Bir arada yaşama zeminimizi bozacak oyunlara gelmemek ve bu yönlü girişimlere karşı uyanık olmak gerekiyor. Terör, insanlığı, demokrasiyi, tedirginliği artırmayı hedef alıyor'' dedi.

Güler, saldırıda yaşamlarını yitirenlerin yakınlarına baş sağlığı, yaralılara ise acil şifalar diledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*