Teröristbaşı Abdullah Öcalan'dan savcıya davet!

Teröristbaşı Abdullah Öcalan'dan savcıya davet!.10656
  • Giriş : 26.07.2008 / 21:23:00
  • Güncelleme : 26.07.2008 / 21:23:24

Abdullah Öcalan, Ergenekon soruşturmasını yürüten savcının kendisini dinlemesini istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Genelkurmay Başkanı Org. Yaşar Büyükanıt"a Diyarbakır"da görev yaptığı dönemde suikast hazırlığı yapıldığını iddia eden Öcalan, kendilerine eski Başbakan Tansu Çiller"e yapılacak suikastı üstlenmelerinin de teklif edildiğini ileri sürdü. Öcalan, cezaevinde avukatlarıyla yaptığı haftalık görüşmesi terör örgütü PKK"ya yakınlığıyla bilinen internet sitelerinde yer aldı. Öcalan, avukatlarına şu bilgileri verdi:

SAVCI BENİ DİNLESİN: Benim Ergenekon ile olan ilişkimi Kıvrıkoğlu"nun temsilcisi sıfatıyla gelen albay ile görüşmeme bağlıyorlar. Ben, Ergenekon konusunda savcının gelip beni dinlemesini istiyorum. Bunları savcı ile daha ayrıntılı tartışabiliriz.

ÖRGÜT BÜYÜKANIT"A SUİKAST YAPACAKTI: Büyükanıt"a bir suikast girişiminin olduğunu ben çok sonradan öğrendim. Büyükanıt o dönem Diyarbakır"da alay komutanıydı, televizyonlara çıkarak "PKK çok iğrenç, çok vahşi bir örgüttür" diye açıklamalarda bulunuyordu. Örgütün eski üst düzey yöneticilerinden Çürükkaya, birini sırtına bombaları bağlayıp suikast için göndermek istiyor. Sonradan araştırdım, kendi yoldaşlarını öldürmek istiyor.

ÇİLLER"İ ÖLDÜRECEKLERDİ: Şam"da kaldığım dönemde yanıma gelen bazı kişiler, "Biz Tansu Çiller"i öldürelim, sorumluluğu siz üstlenin" diye teklifte bulundu. Ben bu teklifi kabul etmedim.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*