Teröristbaşı Apo'ya hücre cezası

Teröristbaşı Apo'ya hücre cezası.13926
  • Giriş : 03.05.2008 / 09:37:00

Bölücü örgüt ele başına örgüte talimat verdiği gerekçesiyle bir kez daha hücre cezası verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İmrali Cezaevi'nde hükümlü bulunan Abdullah Öcalan hakkında “örgüte talimat verdiği” gerekçesiyle hücre cezasına çarptırılmak üzere idari soruşturma başlatıldı.

Fırat Haber Ajansı, Öcalan'ın geçen hafta Çarşamba günü avukatlarıyla yaptığı görüşmede 7. kez hücre cezasına çarptırıldığını söylediğini bildirdi. Habere göre Öcalan hücre cezasını “” Bu cezayla PKK'den, özgürlükten, Kürtlükten vazgeçmemi istiyorlar. Böyle şey olur mu, ben nasıl özgürlükten vazgeçebilirim “ sözleriyle yorumladı.

Ancak Öcalan'ın avukatlığını yapan Asrın Hukuk Bürosu avukatları, hücre cezasının henüz kesinleşmediğini belirttiler. Avukatlar, hücre cezası verilmek üzere idari bir soruşturma açıldığını belirterek idari soruşturma ile ilgili belgeleri talep ettiklerini söylediler.

Öcalan'a verilen 6 hücre cezası da 20'şer gün sürmüştü. Zaten tek kişilik hücrede kalan Öcalan'a bu ceza uygulanırken kitapları ve sadece TRT FM'e ayarlı radyosu alınıyor, bir hafta gecikmeyle okuyabildiği gazeteler de verilmiyor.

Avukatları, Öcalan'a verilen hücre cezasının kendilerine bildirilmemesini, daha önce AİHM'de Öcalan'ın cezaevi koşullarının ” tecrit “ olduğu iddiasıyla açılan davaya delil olarak bildirmişlerdi.

Çatı partisine destek

Bu arada Öcalan'ın avukatlarıyla yaptığı görüşmede DTP'nin ÖDP, SDP ve EMEP ile yürüttüğü ” çatı partisi “ fikrine destek verdiği belirtildi. Öcalan, DTP'nin kapatılacağını düşündüğünü belirtirken ”DTP, SDP, ÖDP ve diğer demokratik sol ile birlikte hareket edebilir, ortak bir örgütlenmeye gidebilir ve birlikte seçime girebilirler. Bunun gerçekleşmesi önemli çünkü bu, halkın birbirlerine girmesini, birbirlerine karşı çatışmasını engeller” dedi.

HABERBUSİNESS

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious