Teröristbaşı Öcalan: Tanrı değilim, kahraman da değilim

Teröristbaşı Öcalan: Tanrı değilim, kahraman da değilim.7923
  • Giriş : 08.09.2007 / 15:55:00
  • Güncelleme : 08.09.2007 / 16:00:50

PKK lideri Öcalan, 'DTP ve PKK gelip onları kurtarmamı bekliyorlar. Tanrı değilim, kahraman da değilim' dedi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Terör örgütü PKK'nın lideri Abdullah Öcalan, DTP ve PKK'nın kendisini "pratik önder" olarak görmesinin yanlış olduğunu belirtti.

İmralı'da avukatlarıyla haftalık görüşmesini yapan Öcalan'ın konuşması, PKK'ya yakın internet sitelerinde yayımlandı. Öcalan özetle şunları söyledi:

"Geçen ay belki bir-iki konuda aşırıya varan beyanlarda bulunmuşum. Devlet de bundan dolayı disiplin cezası verdi. Devletin disiplin cezalarını vermesinde, benim bu duruma gelmemde PKK'nın da sorumluluğu vardır. PKK beni pratik önder olarak görüp ona göre davranıyor, devlet de bunu görüyor ve ciddiye alıyor.

Konuşmalarıma ceza vermeye çalışıyor. Devlet istese her sözüme farklı anlam biçip disiplin cezalarıyla beni boğabilir. Ama, devlet anlayışlı bile davranıyor. Ben ancak politik görüşlerimi ifade edebilirim, pratik önder olamam.

PKK pratik önder olarak görüyor, DTP pratik önder olarak görüyor. Benim gelip onları kurtarmamı bekliyor. Ben Tanrı değilim, bir kahraman da değilim. Bu şartlarda kimseyi kurtaramam. Bu koşullara rağmen benim pratik önderlik yapmam ahlaki de olmaz."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious