Teröristbaşı Öcalan'ı çıldırtan olay!

Teröristbaşı Öcalan'ı çıldırtan olay!.5343
  • Giriş : 17.04.2009 / 22:04:00
  • Güncelleme : 17.04.2009 / 22:05:30

Polisin operasyonu Öcalan'ı çıldırttı ve KCK'ya sert bir mektup gönderdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Polis tarafından PKK'nın KCK adını verdiği şehir kadrolarına ve Yurtsever Demokratik Gençlik adlı gençlik örgütüne yapılan kapsamlı operasyonların etkileri örgüt kanadında da hissedilmeye başladı.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen operasyonda “Terör örgütü kadrolarının demokratik kurumlara sızmasını sağlayarak sivil toplum kuruluşlarını kontrol etmeyi hedeflemek”le suçlanan KCK adlı yapının ağır bir darbe alması, PKK tarafından tepkiyle karşılandı. Örgütün basın organlarında açıklama yapan terörist Murat Karayılan “Gözaltına alınanların hiçbirisi PKK üyesi değil” açıklaması yaptı. Operasyonun DTP'ye yapıldığını ileri sürerek kendi kadrolarını gizlemeye çalışan terör örgütünün bu tavrına, bazı gazeteler “DTP'ye operasyon” manşetleriyle destek vermişti.

Apo: “İşinizi düzgün yapın”

Örgütü İmralı'dan yöneten Abdullah Öcalan'ın da KCK operasyonuyla ilgili tepkisini avukatları aracılığıyla dile getirdiği öğrenildi. Apo'nun tepkisinin, operasyona değil KCK kadrolarına yönelik olduğu belirtiliyor. Avukatlarıyla yaptığı görüşmede çok sinirli olduğu söylenen Öcalan'ın “KCK ve gençlik örgütüne yapılan operasyonların haberini aldım. KCK niye DTP içinde açığa çıkacak şekilde örgütleniyor? Bu, KCK'nın açmaya çalıştığı demokratik siyaset kanallarını kapatır. Bu şekilde açığa çıkıp ayıklanırsanız, DTP kendi başına buyruk hale gelir. Önceden de söylemiştim. Ben burada, 'Siz marka giyinesiniz' diye çürümüyorum” diyerek sert tepki gösterdi. DTP'deki örgüt sızmalarını kabul etmiş olan Öcalan, avukatları aracılığıyla KCK'ya da mesaj gönderdiği, “Siyasi bir partiye sızılacaksa da böyle olmamalı. İşinizi düzgün yapın” dediği vurgulandı.

Ilımlı kanat da rahatsızdı

Demokratik Toplum Partisi'nde zaman zaman gündeme gelen “ılımlı kanat-şahin kanat” çekişmelerinden de hatırlanacağı üzere, “güvercinler” olarak adlandırılan ılımlı kanadın terör örgütü baskısı altında hareket ettiği söylenmekteydi. KCK operasyonlarının DTP'deki ılımlı kanat tarafından “Ilımlı kanadı baskı altına alan parti içi yapıları deşifre etti. DTP'ye bağımsız ve demokratik siyaset yapabilme adına önemli bir kapı araladı” yorumlarında bulunulduğu söyleniyor.

Turktime

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*