Teröriste 104 yıl hapis

Teröriste 104 yıl hapis.9759
  • Giriş : 16.04.2008 / 16:01:00

Yargıtay 9. Ceza Dairesi, bir köy korucusu şehit eden, 5 güvenlik görevlisini yaralayan terör örgütü PKK üyesi hakkında yerel mahkemenin verdiği 2 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 104 yıl hapis cezasını onadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yargıtay 9. Ceza Dairesi, Diyarbakır'da 2005 yılında bir köy korucusunun şehit edilmesi ve 5 güvenlik görevlisinin yaralanması saldırılarını gerçekleştirdiği gerekçesiyle sanık Mazlum Bataray hakkında Diyarbakır 5. Ağır Ceza Mahkemesinin verdiği kararı onadı.

Geçen yıl Diyarbakır 5. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanan Bataray, 31 Temmuz 2005 tarihinde Diyarbakır'ın Kocaköy ilçesinde geçici köy korucusu Murat Üçgül'ün şehit edilmesi eyleminden dolayı bir kez, “devletin birliğini ve bütünlüğünü bozma” suçundan da bir kez olmak üzere 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmıştı.

Bataray'a ayrıca, köy korucusu Yılmaz Kaya ve Bismil ilçesinde İlçe Emniyet Amiri Erdoğan Abacıoğlu, Başkomiser Aydın Ayhan, Komiser Mustafa Kılıç ve polis memuru İbrahim Döner'in yaralanması eylemleri ile “ruhsatsız silah taşımak” ve “patlayıcı madde bulundurmak” suçlarından da toplam 104 yıl hapis cezası verilmesi kararlaştırılmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious