Teröriste kahraman muamelesi yapıldı

Teröriste kahraman muamelesi yapıldı.15495
  • Giriş : 03.05.2009 / 21:25:00

Bostancı'da çatışmada ölü ele geçirilen terörist Orhan Yılmazkaya, Gazi Mahallesi'nde 'kahraman' gibi anıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Terörist Yılmazkaya'nın olay günü yaptığı telsiz konuşmaları gruba dinletilerek, polisle yaşanan çatışma 'destansı bir direniş' olarak nitelendirildi.

Bostancı'da geçtiğimiz pazartesi günü polisle çatışmaya giren ve Emniyet Amiri Semih Balaban'ı şehit eden, Mazlum Şeker isimli vatandaşı öldüren terörist Orhan Yılmazkaya, Gazi Mahallesi'nde bir grup tarafından anıldı.

Cemevi önüne gelen grup burada önce marşlar söyledi. Marşların ardından Yılmazkaya anısına 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Bu sırada Yılmazkaya'nın çatışma sırasında yaptığı telsiz konuşmaları gruba ve basın mensuplarına dinletildi. Grup adına yapılan açıklamada ise 6 gün önce yaşanan çatışmayla ilgili "Bozguna uğradılar" ifadesi kullanıldı. Yılmazkaya'nın cenazesinin günlerce ailesine verilmediği iddia edildi. Yılmazkaya'nın mezar taşına polis baskısıyla başka bir isim yazdırıldığı öne sürülen açıklamada, 27 Nisan günü yaşananlarda "Destansı bir direniş" olarak nitelendirildi.

Bostancı'yı cehenneme çeviren ve 2 kişinin ölümüne yol açan teröristin 'kahraman' edasıyla anıldığı eylem, olaysız bir şekilde sona erdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*