Teröristin cesedi sahipsiz kaldı

Teröristin cesedi sahipsiz kaldı.7540
  • Giriş : 14.09.2008 / 18:41:00

Bingöl'ün Kiğı ilçesinde öldürülen İran uyruklu teröristin cenazesi ortada kaldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bingöl'ün Kiğı ilçesinde öldürülen İran uyruklu teröristin cenazesini İranlı yetkililerin şimdiye kadar kabul etmediği, Hakkari'de defnedilmesinin ise yasal olarak mümkün olmadığı bildirildi.

Hakkari Valiliği'nden yapılan açıklamada, Kiğı ilçesinde ölü ele geçirilen İranlı terörist Şirzat Paşayi'nin cenazesinin defnedilmesiyle ilgili yanlış bilgilendirme yapıldığı belirtildi. Valilik açıklamasında yurt içinde ölü ele geçirilen İranlı teröristlere ait cenazelerin, İranlı yetkililer tarafından şimdiye kadar kabul edilmediği duyuruldu. Adalet Bakanlığı'nın yabancı uyruklu ölüm olaylarının bildirilmesi hakkındaki 1 Ocak 2006 tarihli genelgesi gereği, ölen teröristin cesedinin vatandaşı olduğu ülke tarafından kabul edilmemesi halinde, defin işleminin ölümün gerçekleştiği belediye sınırları içinde yapılması gerektiği kaydedildi. Açıklamada, bu teröristin cenazesinin Hakkari'de defnedilmesinin yasal olarak mümkün olmadığı açıklandı. Halkın, maksatlı çevrelerin yanlış bilgilendirmesinden korunması için bu açıklamaya ihtiyaç duyulduğu vurgulandı.

Yüksekova ilçesinde bir grup, yabancı uyruklu teröristin cenazesinin İran'a götürülmesine izin verilmediği gerekçesiyle gösteri yapmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*