Teröristler 1 saat içinde yakalandı

Teröristler 1 saat içinde yakalandı.11967
  • Giriş : 10.10.2008 / 09:31:00

Suçluların derhal yakalanması üzerine uzmanlar: OHAL'e gerek olmadığı görülmüştür.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Diyarbakır'daki polis servis aracına düzenledikleri saldırıda 4'ü polis memuru 5 kişiyi şehit eden teröristlerden 3'ü eylemden bir saat sonra kent merkezinde yakalandı. Polis olay yerinde bırakılan ve saldırıda kullanılan 2 Kalaşnikof'un balistik incelemesinden saldırganların parmak izine ulaştı.

Bu esnada saldırıyla ilişkisi bulunduğu gerekçesiyle bazı kişiler gözaltına alındı. İncelemede zanlılardan üçünün saldırıya bizzat katıldıkları tespit edildi. Teröristlerin ilk sorgusunda, "Hedefimiz servis içinde bulunan 30 polisi de öldürmekti." dediği bildirildi.

Teröristlerin ilk hedef olarak Emniyet Müdürlüğü'nü seçtiği, ancak başarılı olamayacakları endişesiyle otobüse yöneldiği kaydedildi. Teröristlerin servis aracını 3 gün boyunca takip ettiği, rampaya tırmanırken Mehmet Şah Yıldeniz'in talimatıyla ateşe başladıkları öğrenildi.

Saldırı anında bazı polislerin biri hamile olan bayan polislerin kurşunlara hedef olmaması amacıyla kendini siper ettiği öğrenildi. Saldırının organizatörü olduğu belirlenen 1988 doğumlu Kulp nüfusuna kayıtlı Yıldeniz'i arama çalışmaları sürüyor.

Yıldeniz'in 10 yıl önce PKK'ya katıldığı öğrenildi.

ZAMAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*