Teröristler 3'ü çocuk 8 kişinin yolunu kesip kaçırdı

Teröristler 3'ü çocuk 8 kişinin yolunu kesip kaçırdı.15086
  • Giriş : 04.08.2007 / 11:58:00

Van'ın Başkale ilçesinde PKK'lı teröristler 3’ü çocuk 8 kişiyi kaçırdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başkale ilçesine bağlı Kızılca köyü Geçitvermez mezrası Çolak mevkii yakınlarında bazı araçları durduran teröristler Cihan Aybar (27), Müjdat Güngör (22), Yıldırım Şimşek (15), Saddam Güngör (21), Sercan Duman (14), Kinyas Aybar (13), Gaffar Alkan ile yaşı belirlenemeyen Aykut Kinson'u kaçırdı.
Van Valisi Özdemir Çakacak, olayla ilgili vatandaşlardan şikayet gelmediğini, Jandarma Komutanlığı’na gelen bir ihbar üzerine yürütülen soruşturmada olayın ortaya çıktığını söyledi.

Teröristlerle çatışmalar

Genelkurmay Başkanlığı’nın internet sitesinde yer alan terörle mücadeleye ilişkin duyurulara göre, Tunceli'nin Hozat ilçesi dağlık arazi kesiminde, güvenlik güçlerinin "Dur" ihtarına, terör örgütü mensuplarının ateşle karşılık vermesi üzerine çıkan çatışmada, bir kadın terörist; bir adet Kaleşnikof piyade tüfeği, içerisinde teçhizatının yer aldığı bir adet sırt çantası ile etkisiz hale getirildi.
Tunceli'nin Ovacık ilçesi dağlık arazi kesiminde de güvenlik güçleri ile terör örgütü mensupları arasında çıkan çatışmada 6 terörist etkisiz hale getirilirken 22 muhtelif şarjör, 2 el telsizi, bir büyük telsiz, alarm sirenleri, 14 nüfus cüzdanı, 15 elektrikli fünye, 2 el dürbünü, bir adet soğuk iklim elbisesi ile muhtelif eşyalar ele geçirildi.
Hakkari'nin Merkez ilçesi dağlık arazi kesiminde ise terör örgütü mensuplarınca kullanılan bir sığınak içerisinde, 2 Kaleşnikof piyade tüfeği, 2 şarjör, 10 fişek ve bir adet Kaleşnikof piyade tüfeği kasaturası bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious