Teröristler karakola sızmaya çalıştı

  • Giriş : 13.09.2007 / 15:06:00

Tunceli'nin Hozat İlçesi'ne bağlı Çağlarca Köyü Karakolu'na sızmak isteyen bir grup PKK'yı terörist farkedilmeleri üzerine güvenlik güçleri ile çatışmaya girdi. Operasyon sürüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kaçan teröristlere karşı Ali Boğazı ve Hozat'ta operaslonun sürdüğü zaman zaman sıcak temas yaşandığı bildirildi.

Hozat ilçesi Çağlarca Jandarma Karakolu'na önceki gece geç saatlerde yanaşmaya çalışan teröristler, nöbetçi erler tarafından fark edildi. Çıkan çatışma sonunda teröristler geldikleri yöne doğru kaçtı. Dün saat 03.00 sıralarında da aynı karakola uzaktan taciz ateşi açıldı. Askerlerin karşılık vermesi üzerine teröristler ormanlık alana kaçtı.

PKK'lı teröristlerin saldırıları üzerine Hozat'taki 51'inci Motorlu Tugayı'na bağlı timler Çağlarca Köyü çevresi ile Aliboğazı Bölgesi'nde hava destekli operasyon başlattı. Tunceli Jandarma komutanlığına bağlı birlikler de merkez Geyiksuyu ve çiçekli bölgelerinde kapsamlı operasyon başlattı. Tunceli Jandarma Bölge Komutanlığı'ndan havalanan çok sayıda Sikorsky helikopter Geyiksuyu ve Munzur Vadisi'ndeki kritik noktalara jandarma özel hareket timlerini indirip örgüt elemanlarının geçiş noktalarını kapatmaya çalışıyor.

Terör örgütü PKK'nın, Kuzey Irak'ta bulunan sözde askeri kanat sorumlusu ‘Dr. Bahoz Erdal' Kod isimli elebaşı Feyman Hüseyin'in teröristlerden ekim ayı sonuna kadar kamuoyunda ses getirecek eylem yapılması talimata verdiği belirlendikten sonra il merkezinde alınan önlemler üst düzeye çıkarıldı, Kent merkezine giriş- çıkışlarında bütün araçlar üzerinde bomba araması yapılırken şüpheli görülenlerin kimlik bilgileri sorgulanıyor. İl merkezinde detektör köpek ile birlikte terörle mücadele şubesindeki polis timleri bomba araması yaparak şüpheli şahıslar üzerinde uygulama yapıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious