Teröristler sınırdaki askerlere K. Irak'tan taciz ateşi açtı

Teröristler sınırdaki askerlere K. Irak'tan taciz ateşi açtı.12059
  • Giriş : 13.10.2007 / 16:34:00
  • Güncelleme : 27.03.2010 / 03:09:19

Teröristler sınırdaki askerlere Kuzey Irak’tan otomatik silahlar ve havan toplarıyla ateş açtı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Şırnak'ın Uludere İlçesi'nde Türkiye ile Kuzey Irak sınırın belirleyen Bileç Dağı'nda PKK'lı teröristlere güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı.

Türkiye Silahlı Kuvvetleri'nin PKK'lı teröristlere yönelik başlattığı operasyon, Şırnak, Siirt ve Hakkari kesiminde tüm hızıyla sürüyor. Şırnak ve Diyarbakır'da son bir hafta içinde 16 güvenlik görevlisinin şehit edilmesinin ardından teröristlere yönelik son dönemlerin en büyük operasyonu gerçekleştirilirken, bugün akşam satlerinde sınırın Kuzey Irak tarafından, Şırnak'ın Uludere İlçesi Yemişli Köyü'ndeki jandarma karakoluna PKK'lı terörisler tarafından havan topu ve ağır makinalı tüfeklerle ateş açıldı. Bileç Dağı'nın Kuzey Irak sınırları içinde kalan bölgeden açılan ateşe, köydeki jandarma karakolundan anında karşılık verildi. Köy korucuları Kalaşnikof tüfekler, güvenlik güçleri ağır makinalı tüfek ve havan topu ile teröristlerin bulunduğu bölgeyi ateş yağmuruna tuttu.

Kameralar görüntüledi

DHA ekibinin saniye saniye görüntülediği çatışmada teröristlerin attığı bir havan topu köy yakınlarına düşerken, diğeri havada patladı. Köyü toz bulutların kaplandığı çatışma sırasında büyük korku yaşayan köylüler, evlerini terk ederek güvenli bölgelere sığındı. Havada izli mermiler uçuşurken, çatışma yaklaşık yarım saat sürdü. Güvenlik güçleri bölgeye takviye birlikler göndererek, geniş çaplı operasyon başlattı. Teröristlerin bulunduğu bölge daha sonra havadan helikopterlerle bombalandı.

Köyde panik çıktı

PKK saldırısı sırasında bir havan topu köy yakınlarına düşünce panik çıktı. Köylülerin kaçışını kameralar böyle görüntüledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious