Teröristlere yönelik operasyonlar tüm hızıyla sürüyor

Teröristlere yönelik operasyonlar tüm hızıyla sürüyor.7611
  • Giriş : 11.10.2007 / 08:08:00

Şırnak'ta PKK'ya yönelik başlatılan operasyon tüm hızıyla sürüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Tankların sevk edildiği bölgeyi, F-16 ve F-4'ler ile Kobra tipi helikopterler bombalıyor

Şırnak'ta, Gabar Dağı'nda 13 askeri şehit eden PKK'lılara yönelik operasyon, havadan ve karadan tüm hızıyla sürüyor. Genelkurmay'a bağlı özel eğitimli komandoların da katıldığı operasyonda, Diyarbakır' daki 2. Hava Kuvveti Komutanlığı 8. Ana Jet Üs Komutanlığı ile Malatya Erhaç'taki 7. Ana Jet Üssü Komutanlığı'ndan havalanan F-16 ve F-4 uçakları ile Kobra tipi helikopterler teröristlerin bulunabileceği alanlara bomba yağdırıyor. Operasyona destek vermek için karadan da bölgeye tank sevkıyatı gerçekleştiriliyor.

Termal kamera yerleştirildi
Gabar'da 80 kişi oldukları belirtilen ve 13 askerin şehit edildiği saldırıya karıştıkları belirlenen teröristlerin çevresi her geçen dakika daraltılırken, sıcak temasın her an yaşanabileceği belirtildi. Teröristlerin gece karanlığından faydalanarak kaçmalarını önlemek için kaçış yolları ve en stratejik noktalara termal kameralar yerleştirildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri, Kuzey Irak sınırı boyunda da operasyonlarını aralıksız sürdürüyor. Teröristlerin Kuzey Irak'taki kamplarına kaçmalarını önlemek için tutulan geçiş noktalarındaki önlemler en üst seviyeye çıkarıldı. Türk topçusu, Kuzey Irak'taki teröristlerin geçici kamplarına da top atışı yapmayı sürdürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious