Teröristlerin başına bomba yağdı

Teröristlerin başına bomba yağdı.12443
  • Giriş : 17.10.2008 / 20:16:00

Genelkurmay, Kandil bölgesinde tespit edilen PKK terör örgütüne ait hedeflerin Türk hava Kuvvetlerine ait savaş uçaklarınca vurulduğunu bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Genelkurmay Başkanı, Irak'ın kuzeyinde Kandil bölgesinde tespit edilen PKK/KONGRA-GEL terör örgütüne ait hedeflerin Türk hava Kuvvetlerine ait savaş uçaklarınca bugün etkili bir şekilde vurulduğunu bildirdi.

Genelkurmay'dan yapılan açıklama şöyle:

1. Irak'ın kuzeyinde Kandil bölgesinde tespit edilen PKK/KONGRA-GEL terör örgütüne ait hedefler, Türk Hava Kuvvetlerine ait savaş uçaklarınca 17 Ekim 2008 tarihinde etkili bir şekilde vurulmuştur.

2. 17 Ekim 2008, Cuma günü gündüz saatlerinde icra edilen harekat başarı ile tamamlanmış ve uçaklarımız emniyetle üslerine dönmüştür.

3. İcra edilen harekatta, her zaman olduğu gibi sadece PKK/KONGRA-GEL terör örgütü hedef alınmış, sivil halkın olumsuz etkilenmemesi için gerekli hassasiyet gösterilmiştir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

GÜVENLİK GÜÇLERİ, SİİRT, ŞIRNAK VE HAKKARİ'DE ANTİPERSONEL MAYINLARI VE PATLAYICI MADDE DÜZENEKLERİ BULARAK İMHA ETTİ

Güvenlik güçleri, Siirt, Şırnak ve Hakkari'de teröristlerin döşediği antipersonel mayınlarını ve patlayıcı madde düzeneklerini bularak imha etti.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan ''Bölücü Terör Örgütüyle Mücadele Olayları''na ilişkin duyuruya göre, Siirt'in Pervari ilçesi ile Şırnak'ın Merkez ilçesi dağlık arazi kesimlerinde, teröristlerce döşenmiş 2 adet anti personel mayını dün bulundu.

Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Dağlıca yolu İkizlen mahallesi bölgesinde de, teröristlerce döşenmiş 1 adet patlayıcı madde de dün ele geçirildi.

Güvenlik güçleri önceki gün de Şırnak'ın Merkez ilçesi dağlık arazi kesiminde, teröristlerce telle tuzaklanmış, 200 gram TNT ve 3 adet roket mühimmatı kullanılarak hazırlanmış patlayıcı madde düzeneğini bularak imha etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*