Teröristlerin iç çatışması: 8 ölü

Teröristlerin iç çatışması: 8 ölü.46914
  • Giriş : 30.05.2008 / 10:28:00

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin kara ve hava harekatıyla ağır darbe yiyen terör örgütü PKK'da sular durulmuyor. Terör örgütünde liderlik mücadelesine giren Murat Karayılan ve Suriyeli Fehman Hüseyin'in adamları arasında çıkan çatışmada 8 terörist öldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Güvenlik birimlerinden edinilen bilgiye göre, İran güvenlik güçlerinden kaçan ve Murat Karayılan'a bağlı olduğu bildirilen 6 terörist Salmas adı verilen bölgede bulunan Cander köyü yakınlarındaki bir mağarada gizlenirken ''Dr. Bahoz'' kod adlı Fehman Hüseyin'e bağlı bir grubun baskınına uğradı. ''Muto'' kod adlı teröristin liderliğindeki Fehman Hüseyin'in adamları 6 kişiyi öldürdü.

Mağarada öldürülen ''Salih'', ''Baran'', ''Devrim'', ''Hüseyin'', ''Rubar'', ''Zilan'' ve ''Tekoşer'' kod adlı örgüt mensuplarının cesetleri bölgede arazi taraması yapan İran güvenlik güçleri tarafından bulundu.

Olayın ardından Murat Karayılan tarafından görevlendirilen ''Yılmaz'' kod adlı terörist ise 7 kişiyi infaz eden grubun sözde lideri ''Muto'' kod adlı teröristi Kızılkent yakınlarında pusuya düşürerek öldürdü.

Son dönemde İran'daki eylemlerini yoğunlaştıran terör örgütü PKK'da liderlik kavgasının yanı sıra bölgedeki uyuşturucu ve kaçakçılıktan elde edilen paranın paylaşımı konusunda da Murat Karayılan ile Fehman Hüseyin'in adamları arasında ''rant mücadelesi yaşandığı'' kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious