Teröristlerin yaşam malzemeleri ele geçti

Teröristlerin yaşam malzemeleri ele geçti.10334
  • Giriş : 14.04.2008 / 16:15:00

Güvenlik güçlerinin operasyonları karşısında çaresiz kalan terör örgütü PKK, mayın tuzağı kurmaya devam ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Teröristler, Diyarbakır'da amonyum nitratlı patlayıcı tuzağı kurdu. Şırnak'ta mayına basan 1 güvenlik görevlisi yaralandı.

Diyarbakır'ın Silvan ilçesi dağlık arazi kesiminde, güvenlik güçlerince yapılan arama ve tarama faaliyeti esnasında, terör örgütü mensuplarınca 9 kilogram amonyum nitrat ve 400 gram C-4 plastik patlayıcı kullanılarak hazırlanmış bir adet patlayıcı madde düzeneği ile birlikte muhtelif gıda ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

Bingöl'ün Merkez ilçesi dağlık arazi kesiminde güvenlik güçlerince yapılan arama ve tarama faaliyeti esnasında ise, terör örgütü mensupları tarafından kullanılan bir mağara içerisinde muhtelif yaşam malzemesi ele geçirildi.

Şırnak'ın Güçlükonak ilçesi dağlık arazi kesiminde, güvenlik güçlerince yapılan arama ve tarama faaliyeti esnasında da, terör örgütü mensuplarınca tuzaklanmış patlayıcı madde düzeneğinin patlaması sonucu; 1 güvenlik görevlisi yaralandı.

Şırnak Merkez ilçesi dağlık arazi kesiminde, güvenlik güçlerince yapılan arama ve tarama faaliyeti esnasında ise, terör örgütü mensuplarınca tuzaklanmış bir adet patlayıcı madde düzeneği bulundu. Bulunan patlayıcı madde düzeneği imha edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious