Teröristlerle sıcak temas

Teröristlerle sıcak temas.7540
  • Giriş : 04.04.2008 / 15:49:00

Yaşanan çatışmada herhangi bir zayiat olmazken; teröristler olay yerinden kaçtı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Güvenlik güçlerinin terör örgütü PKK'ya yönelik başlattığı operasyonlar devam ederken; Diyarbakır'da teröristlerle sıcak temas sağlandı. Yaşanan çatışmada herhangi bir zayiat olmazken; teröristler olay yerinden kaçtı.

Güvenlik güçlerinin bölgede başlattığı operasyonlar Gabar Dağı'nda yoğunlaştı. Hava destekli operasyonlarda teröristler kaçacak yer arıyor.

Bölgede arazi arama taramalarını yoğunlaştıran Mehmetcik, zaman zaman teröristlerle de sıcak temas sağlıyor. Diyarbakır'ın Silvan ilçesi dağlık arazi kesiminde güvenlik güçlerince yapılan arama ve tarama faaliyeti esnasında, bir grup terör örgütü mensubu ile karşılaşıldı.

Güvenlik güçleri tarafından yapılan "Teslim ol" çağrısına teröristlerce ateşle karşılık verilmesi üzerine çatışma çıktı. Arazinin leçelik ve ormanlık olmasından faydalanan teröristler kaçtı.

Olayda herhangi bir zayiat meydana gelmedi. Bölgede yapılan aramada ise, 5 adet patlayıcı madde düzeneği, 6 kilogram amonyum nitrat, muhtelif gıda maddesi ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

Diyarbakır'ın Hani ilçesi dağlık arazi kesiminde güvenlik güçlerince yapılan arama ve tarama faaliyeti esnasında da, terör örgütü mensuplarınca kullanılan bir sığınak içerisinde muhtelif gıda maddesi ile çeşitli sağlık ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

Hakkâri'nin Çukurca ilçesi Türkiye-Irak sınır hattında görevli sınır birliğine Irak toprakları içerisinden bir grup terör örgütü mensubu tarafından uzun namlulu silahlarla taciz ateşi açıldığı bildirildi.

Taciz ateşine güvenlik güçleri tarafından anında ve misliyle karşılık verildiği belirtildi. Genelkurmay, olayda herhangi bir zayiatın meydana gelmediğini açıkladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious