Teröristten Roj TV itirafı!

Teröristten Roj TV itirafı!.6474
  • Giriş : 16.08.2008 / 18:47:00
  • Güncelleme : 16.08.2008 / 18:47:43

PKK üyesi, Roj TV yayınlarında şifreli mesajlar gönderdiklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hakkari Valiliğinden yapılan açıklamada, terör örgütü PKK üyesi A.D'nin 13 Ağustos 2008 günü Yüksekova'da, güvenlik güçlerine teslim olduğu hatırlatıldı.

Açıklamaya göre A.D, kendisi ile yapılan mülakatta, 1998 yılının ekim ayında, Yüksekova kırsalından terör örgütü üyeleri tarafından kaçırılması sonucu, örgüte katıldığını söyledi.

Örgüte katıldıktan sonra örgüt içerisinde yapılan bütün faaliyetlerin dış güçlerin desteği ile gerçekleştiğini gördüğünü belirten A.D, örgütün yaptığı faaliyetlerin yanlış olduğunu, örgüt mensuplarına da bölgedeki vatandaşlara da yarar sağlamadığını bildirdi.

Terör örgütünün yayın organı Roj TV'de çalışırken örgütün üst düzey yöneticilerinin talimatı doğrultusunda haber yaptığını, bu haberlerin büyük çoğunluğunun uydurma haber olduğunu, doğrulukla ilgisinin bulunmadığını ifade den A.D, az sayıdaki doğru haberlerin ise abartıldığını ve çarpıtıldığını kaydetti.

Bu şekilde örgüt ve halk üzerinde propaganda yapıldığını anlatan A.D, ''yayın içerisinde bazı sloganları kullanarak kırsaldaki örgüt mensuplarına şifreli mesajlar verdiklerini'' belirtti.

Gerek örgüt mensuplarınca, gerekse sözde üst düzey yetkililerce bu işin sonunun olmadığının anlaşılmaya başlandığını bildiren A.D, bu konunun örgüt mensupları arasında da ifade edildiğini söyledi.

Gençliğinin en güzel yıllarını örgüt içerisinde boşa harcandığını anlatan A.D, ancak örgütten kaçıp kurtulma cesaretini bulamadığını, terör gerçeğinin ne olduğunu anladığını, bu gerçeğin ölüm, ıstırap, uyuşturucu kaçakçılığı, halkın parasının ve yaşantısının zorla gasp edilmesi olduğunu anladığını ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*