Terörle Mücadele Kahramanları'na TOBB'dan destek

Terörle Mücadele Kahramanları'na TOBB'dan destek .7707
  • Giriş : 14.10.2007 / 22:33:00
  • Güncelleme : 14.10.2007 / 23:00:03

Terörle Mücadele Kahramanları'na Destek Kampanyası'na TOBB'dan tam destek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu açıkladı:
Öncelikle şunu belirtmekte fayda var; İnsanlık değerlerinden nasibini almamış terör odaklarına verilecek en güzel cevap, ülkemizin bütünlüğüne sahip çıkmaktır.

Millet olarak, siyasi iradesiyle, askeriyle, güvenlik güçleriyle, tüm sivil toplum kuruluşlarıyla birlik ve beraberlik içinde hareket edelim.

Ulus olarak yekvücut olmalıyız ve bu tür saldırılar karşısında hep birlikte ve birey olarak üzerimize düşeni yapmalıyız.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği olarak, terörizme arka çıkan iç ve dış mihrakları, ülkemize yönelik terörist saldırıları nefretle kınıyoruz.

Türk iş dünyası adına, hayatını kaybeden yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet, Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimize, Yüce Türk Milletine ve şehitlerimizin ailelerine başsağlığı ve sabırlar diliyoruz.

TERÖRLE MÜCADELE KAHRAMANLARINA DESTEK KAMPANYASINA, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği olarak tam destek veriyoruz.

Kampanyaya 5 milyon YTL maddi destekte bulunmayı taahhüt ediyoruz.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği olarak, vatanı için hayatını ortaya koyan kahramanlarımız ve ailelerine yönelik, neler yapabiliriz, ne tür destekler sağlayabiliriz düşüncesi ile bir çalışmamız vardı.

Ancak Türk Milli Takımı Teknik Direktörü Fatih Terim ve Milli Takım oyuncularının Habertürk kanalı ile yaptığı kampanyayı görünce, buna destek verme kararı aldık.

Türk iş dünyası ve 364 oda ve borsamız adına bu maddi desteği sağlıyoruz.

Türk milleti özellikle zor günlerde bir araya gelmesini bilen büyük bir millettir. Şimdi birlik olma zamanı.

Birlik, bütünlük, sevgi ve hoşgörü mesajlarını yüzlerce yıl öncesinden bugünlere uzanarak vermeye devam eden Mevlana’nın dediği gibi birlik olursak bir ulu deniz, tek hareket edersek bir damlayız Deniz olursak önümüzde kimse duramaz.

Son olarak şunu belirtmek istiyorum; Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin başkanı, bir işadamı olarak, her şeyden önce bir Türk vatandaşı olarak inanılmaz üzüntü içerisindeyim.

Şehit annelerine, babalarına ve yakınlarına başşağlığı diliyorum. Sürekli onların yanında olacağız.

Hep beraber ülkemizin sorunlarını çözmek için el ele vermeliyiz. El ele verirsek çözemeyeceğimiz hiçbir sorun yok.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious