Terörle mücadele kararları

Terörle mücadele kararları.12587
  • Giriş : 11.09.2008 / 17:35:00

Terörle mücadele zirvesi sona erdi. Zirveden 3 maddelik bir sonuç bildirisi çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Terörle mücadele toplantısında, terörle mücadelenin güvenlik, hukuki, ekonomik, sosyo-kültürel, psikolojik ve uluslararası boyutlarının incelendiği ve bu alanlarda devletin ilgili unsurlarını hangi yapı ve yaklaşımla ilave katkılarda bulunabileğinin değerlendirildiği bildirildi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan terörle mücadele toplantısının ardından Başbakanlık Basın Merkezi, toplantıya ilişkin yazılı açıklama yapıldı.

Açıklamada, Başbakan Erdoğan başkanlığında, Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ ile ilgili sivil ve askeri yetkililerin katılımıyla terörle mücadelenin tüm boyutları ile alınabilecek ilave önlemlerin değerlendirildiği bir toplantının gerçekleştirildiği belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Toplantıda, terörle mücadelenin güvenlik, hukuki, ekonomik, sosyo-kültürel, psikolojik ve uluslararası boyutları incelenmiş ve bu alanlarda, devletin ilgili unsurlarını hangi yapı ve yaklaşımla ilave katkılarda bulunabileceği değerlendirilmiştir.

Yapılan toplantıda ortaya konulan kararlılık, halkımızın güvenlik güçlerine verdiği destek ve konuya ilişkin duyarlılığın toplumun tüm kesimlerinde devam etmesiyle, kırılma noktasına yaklaşan bölücü terör örgütüne karşı yürütülen bu mücadele süresinin kısalacağı tespit edilmiştir.''

Bugünkü Terörle Mücadele Toplantısı'nın bir özelliği de Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ'un yeni rütbesiyle ilk kez hükümetle masaya oturmuş olması.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*