Terörü ancak eğitim ve istihdam bitirir!

  • Giriş : 15.09.2006 / 00:00:00

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Kaplan, terörün ancak eğitim ve istihdamla ortadan kalkacağını dile getirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Diyarbakır'da yaşanan olaylara ilişkin açıklamalarda bulunan Kaplan, Suruç'un devlet ile her gün biraz daha bütünleştiğini belirtti.

Kaplan, "Suruç'a suyun ulaşması vatandaşın devlete olan karşıtlığını bitirmiştir." dedi. Kaplan, Türkiye'deki terörün en büyük düşmanının üretim ve istihdam olduğunu söyledi.

GAP Projesi'nin tamamlanması durumunda bölgedeki terörün tamamen biteceğini dile getiren Kaplan, Diyarbakır'da yaşanan olayların bölge insanına zarar verdiğini söyledi.

"Kaybeden yine bu bölgenin insanı" diye konuşan Kaplan, bu tür olaylara vatandaşın pirim vermemesi gerektiğini belirtti.

"Bölgedeki sorunlar ancak eğitimle ve istihdamla çözülebilir" diyen Kaplan Şanlıurfa'nın bu konularda çok yol aldığını ancak daha yapılacak çok işlerinin olduğunu belirtti.

Diyarbakır'da yaşanan olayları şiddetle ve nefretle kınadığını dile getiren Kaplan, bu olayla Türkiye'deki huzur ortamının hedef alındığını söyledi.

Kaplan: "Ne zaman Türkiye bir sıçrama yapsa o zaman birileri provokatif hareketlere girişiyor. Bunu yapan insanlarda memleket sevgisinin olmadığı ortadadır." dedi.

Bu işleri yapanların bir an önce aklını başına alması gerektiğini aktaran Kaplan, bölge halkının bu tür oyunlara gelmemesini istedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious