Ters baktı öldürdüm dedi cezası indi!

Ters baktı öldürdüm dedi cezası indi!.10585
  • Giriş : 25.06.2009 / 22:38:00

Hadi canım olmaz öyle şey demeyin! Burası Türkiye...'Ters baktı öldürdüm' dedi mahkeme cezasını indirdi!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Adana'da, kendisine ters baktığı gerekçesiyle 24 yaşındaki Şükrü Kartal'ı çıkan kavgada tabancayla öldürdüğü iddia edilen 28 yaşındaki Talip Özmen, 'ters bakma' tahrik nedeni kabul edilince ömür boyu hapis cezasından kurtuldu.

Mahkeme, verdiği ömür boyu hapis cezasını, sanığın iyi halini de dikkate alarak 15 yıl hapse indirdi.

Talip Özmen, 30 Ağustos 2008 tarihinde, Türkmenbaşı Bulvarı"nda bir lokantanın açılışında meydana gelen olayda dargın olup barıştığı Şükrü Kartal ile karşılaştı. Kartal ile Özmen arasında iddiaya göre, ters bakma yüzünden tartışma çıktı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine Özmen tabancayla Kartal"ı öldürdü. Tutuklanan Özmen, yargılandığı Adana 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi"nde karar duruşmasına çıktı.

Oğlu öldürülen 50 yaşındaki Mehmet Kartal'ın da katıldığı son duruşmada sigorta ve emlak işiyle uğraşan Özmen, arkadaşı Şükrü Kartal"ı öldürdüğüne pişman olduğunu söyledi. Polisteki ifadesinde, Kartal"ı karşılaştıklarında kendisine ters bakıp, “Burada ne geziyorsun?” dedikten sonra küfür etmesi nedeniyle çıkan kavgada öldürdüğünü belirten Özmen, son savunmasında, “Bizim ölen Şükrü"nün evine yakın işyerimiz var. Şükrü, dükkanımızın önünden gelip geçerken hakaret ediyordu. Olaydan önce bu yüzden tartışmıştık. Şükrü"nün teyzesinin oğlu, işyeri açarken bizi de davet etti. Açılış sırasında tuvalete giderken Şükrü bana küfür ederek "sana lüks otolarla gezmeyi göstereceğim" diyerek küfür etti. Sesimi çıkarmadım. Elindeki siyah şeyi bana fırlattı. Bıçağını çıkartıp üzerime saldırdı. Sağ kolumdan yaralandım, silahımı çekip 2 el havaya ateş ettim. Daha sonra üzerime saldırdılar. Yere düştüm. Bu arada silah 4 el ateş aldı” diyerek kendini savundu.

Öldürülenin babası Mehmet Kartal da, olayı görmediğini belirtip sanığın cezalandırılmasını istedi. Mahkeme heyeti, Özmen'i "adam öldürmek" suçundan ömür boyu hapse mahkum etti. Cinayetin ters bakma yüzünden işlenmesi tahrik unsuru kabul edilerek, ömür boyu hapis cezası 18 yıl hapse indirildi. Bu ceza da, Özmen"in duruşmadaki iyi hali göz önünde bulundurularak 15 yıla düşürüldü.

RADİKAL

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*