Tersanede düşen işçi hayatını kaybetti

  • Giriş : 30.03.2008 / 16:51:00

Tuzla Tersaneler Bölgesi'nde faaliyet gösteren Sedef Tersanesi'nde çalışan bir işçi, yüksekten düşerek hayatını kaybetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sedef Tersanesi Genel Müdürü Cumhur Kuter, yaptığı yazılı açıklamada, bugün saat 10.00 sıralarında kapalı boya atölyesinde çalışırken verilen çay molasında bulunduğu yeri aceleyle terk eden 31 yaşındaki işçi Ali İhsan Çam'ın, merdiven yerine iskeleden inmek istediğini, son platforma geldiğinde 30 santimetre boşluktaki korkuluklardan geçerek kestirmeden inmeye çalışırken takılarak yere düştüğünü ve başını çarparak beyin kanaması sonucu vefat ettiğini bildirdi.Kuter, şunları kaydetti:

''Her türlü önlemi almamıza rağmen dikkatsizlik sonucu meydana gelen bu kaza nedeniyle büyük üzüntü içindeyiz. Kaza dikkatsizlik sonucu meydana gelmiş olsa bile, Sedef Tersanesi Genel Müdürü olarak bu açıklamayı hesaba katmadan, olayın bütün yönleriyle araştırılması yönünde gerekli direktifleri verdim. Tersanemizde yapılacak araştırmanın sonuçlarını en kısa zamanda kamuoyuna açıklayacağım. Yaşamını yitiren işçimize Allah'tan rahmet, acılı ailesine, yakınlarına ve arkadaşlarına başsağlığı diliyorum.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious