Tesadüfün bu kadarı olmaz

  • Giriş : 29.04.2007 / 00:00:00

İki eski başkan Lincoln ve Kennedy, 100 yıl arayla doğdu, seçildi ve öldürüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Katilleri de öyle. Lincoln ölmeden önce Maryland Monroe’da tatildeydi. Kennedy ise Marilyn Monroe ile tatildeydi.

ABD’nin iki eski başkanı Abraham Lincoln ve John F. Kennedy’nin kaderleri arasındaki benzerlik insanın dudağını uçuklatacak cinsten. İşte okuyunca inanamayacağınız gerçekler: n Lincoln, kongreye 1846’da seçildi. Kennedy ise 1946’da. n Abraham Lincoln'un ABD Başkanı olduğu yıl 1860. Kennedy'nin 1960. n Her iki başkan da cuma günü başlarına isabet eden kurşunlarla öldü. n Lincoln'un sekreterinin soyadı Kennedy idi. Kennedy'nin sekreterinin soyadı ise Lincoln idi. n Lincoln ve Kennedy güneyliler tarafindan öldürüldü. İkisinin koltuğuna güneyliler oturdu. Yerlerine gelen başkanların soyadları Johnson'dı. n Lincoln'den sonra başkan olan Andrew Johnson'ın doğum yılı 1808'di. Kennedy'den sonra başkan olan Lyndon Johnson'ın doğum yılı 1908'di. n Lincoln'u vuran John Wilkes Booth'un doğum yılı 1839'du. Kennedy'yi vuran Lee Harvey Oswald'in doğum yılı 1939'du. n Lincoln, "Kennedy" isimli tiyatroda vuruldu. Kennedy, "Lincoln" marka otomobilde! nLincoln'u vuran tiyatrodan kaçtı, bir depoda yakalandı. Kennedy'yi vuran depodan kaçtı, bir tiyatroda yakalandı. Her ikisi de davaları başlamadan öldürüldü. nLincoln ölmeden bir hafta once Maryland Monroe'daydi. Kennedy ölmeden bir hafta önce Marilyn Monroe'ylaydı.

KÖLELiĞi BiTiRMiŞTi

Abraham Lincoln’ün dünyada en tanınmış Amerikan başkanlarından olması bir tesadüf değil. Çünkü Lincoln siyahların köleliğine son vermişti. Ancak bunun bedelini canıyla ödedi.

İLK KATOLiK BAŞKANDI

Çoğu Protestan olan ABD’nin ilk Katolik başkanı olan Kennedy’nin seçimi büyük gerginlik yaratmıştı. En çapkın başkan olan Kennedy, aktrist Marilyn Monroe ile yaşadığı aşkla da sansasyon yaratmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious