'Teşekkürler Erdoğan amca'

  • Giriş : 23.05.2006 / 00:00:00

Adana’da,(TOKİ) anahtar teslim-temel atma töreninde, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın elini tutarak, 4 yaşındaki çocuğunda görme bozukluğu olduğunu, tedavi ettirmek istediğini söyleyen genç annenin isteği yerine geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakan Erdoğan, merkez Yüreğir ilçesinde düzenlenen tören alanına girdiği sırada geniş “koruma duvarını” aşan gözü yaşlı Demet Şensakar, halkı selamlayan Başbakan Erdoğan’ın elini sımsıkı tutarak, çocuğunun rahatsızlığını dile getirdi.
Oğlu Berke’nin (4) geçirdiği katarak ameliyatından sonra gözlerinin bozulduğunu, 16 derece gözlükle bile zor görebildiğini hıçkırıklar içinde anlatmaya çalışan Demet Şensakar’ın feryadını dikkate alan Başbakan Erdoğan’ın Adana Valisi Cahit Kıraç’a talimatı, küçük Berke için aydınlığa kavuşmanın ilk adımı oldu. Törenin ertesi günü Vali Kıraç, Şensakar ailesini makamında kabul ederek, İl Sağlık Müdürü Çağlar Çatak ile ailenin sorununu dinledikten sonra küçük Berke ve annesi Demet Şensakar’ı İstanbul’daki özel bir hastaneye yönlendirdi. Küçük Berke, İstanbul’da yaklaşık bir hafta tedavi gördü, operasyonlar geçirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious